reklama 

Kristýna Holubcová úspěšně reprezentovala ve Francii

19.4.2017  •  Basketbal  • 
čtenost 431

Trutnov - Na jednom z nejprestižnějších basketbalových turnajů ve francouzském Poinconnet úspěšně reprezentovala trutnovský klub v dresu výběru České republiky Kristýna Holubcová.

Kristýna Holubcová úspěšně reprezentovala ve Francii

Velikonoční turnaj ve francouzském Poinconnet je již spoustu let výbornou prověrkou a jedním z nejsilněji obsazených turnajů v kategorii kadetek. Reprezentační celek České republiky je rád, že již spoustu let je zván mezi elitu a pravidelně se může účastnit této akce.

Český basketbal má na turnaji i v celé Francii velice dobré jméno. A stejně tak trutnovský basketbal. Vždyť jen za posledních pět let se na turnaji představilo šest trutnovských odchovankyň. Jako poslední se to podařilo o uplynulém víkendu Kristýně Holubcové.

V prvním zápase se český celek utkal s dlouhodobě nejúspěšnější mládežnickou reprezentací - se Španělskem. A soupeř také ukázal svou kvalitu, když náš tým porazil o třicet bodů 99:69. Jednou ze světlejších výjimek jinak nepovedeného zápasu byl výkon právě Kristýny, která byla s devíti body třetí nejlepší střelkyní našeho výběru a také nejčastěji faulovanou hráčkou naší reprezentace.

O den později proti dalšímu velice silnému celku, domácí Francii, dokázala Kristýna svůj kvalitní výkon zopakovat. Znovu patřila do nejlepší trojice českých střelkyň (8 bodů), nasbírala druhý největší počet doskoků a v rámci hodnocení efektivity byla dokonce nejlepší hráčkou českého výběru. Ani tento výkon ale nezabránil těsné porážce 58:55.

Vítězství se dočkal český výběr až v posledním duelu, ve kterém přehrál Turecko. Kristýna Holubcová znovu patřila mezi nejlepší české střelkyně, tentokrát zaznamenala pět bodů.

„Úvodní zápas proti Španělsku byl těžký, jejich rychlá hra mi dělala problémy především v obraně a pro celý tým to byl náročný vstup do turnaje,“ sympaticky přiznala své nedostatky patnáctiletá studentka trutnovského gymnázia. „Do zápasu proti silným Francouzkám už jsme vstoupili o mnoho lépe, zlepšili jsme zejména právě obranu a s vítězem turnaje jsme prohráli o pouhé tři body. Proti Turecku se nám první polovina nevydařila dle našich představ, v té druhé už byl ale výkon lepší a zaslouženě jsme vyhráli,“ zhodnotila další výkony reprezentace.

Turnaj se trutnovské basketbalistce velice líbil. „Zároveň to byla možnost zahrát si proti špičkovým evropským celkům, což jsou pro mě velice cenné zkušenosti,“ doplnila ještě úspěšná reprezentantka. 

Výsledky českých kadetek

Španělsko - ČR  99:69 (25:16, 51:30, 77:44)
Nejlepší střelkyně ČR: Hálová 12, Zeithammerová 10, Holubcová 9

Francie - ČR 58:55 (17:17, 31:31, 52:41)
Nejlepší střelkyně ČR: Zeithammerová 12, Fišerová 10, Holubcová 8

ČR - Turecko 79:66 (17:20,35:39,60:56)
Nejlepší střelkyně ČR: Buřtová 18, Zeithammerová 13, Fišerová 13, Ondroušková 13, Holubcová 5

Konečné pořadí:
1. Francie
2. Španělsko
3. Česká republika
4. Turecko

(pka, bog)
redakce@trutnovinky.cz
foto: archiv Kristýny Holubcové

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama