reklama 

Kulichová o návratu do nároďáku: Zase mám chuť do basketbalu

18.5.2017  •  Basketbal  • 
čtenost 286

Trutnov - Vrátila se do reprezentace a s ní se vrátila do Trutnova, kde se před patnácti lety začala seznamovat s velkým basketbalem. Sama je hodně vysoká, bez dvou centimetrů měří dva metry a v národním týmu je nejvyšší hráčkou. Řeč je samozřejmě o Petře Kulichové. „Vždycky jsou to pěkné vzpomínky,“ říká o trutnovských začátcích své kariéry dnes již dvaatřicetiletá zkušená pivotka.

Kulichová o návratu do nároďáku: Zase mám chuť do basketbalu

Pod Krkonošemi odehrála tři sezony. Tři sezony, které se nesmazatelně zapsaly do historie klubu. Zvláště ta druhá, kdy Lokomotiva dobyla historické ligové stříbro a pak si zahrála i Euroligu. Za rok 2004 byla Petra Kulichová vyhlášena nejlepším sportovcem města Trutnova. „Už je to hodně roků zpátky, ale stále tady potkávám lidi, které jsem poznala v té době. Je to příjemné,“ vypravuje.

Hrála za nejslavnější české kluby „Žabiny“ a USK, titul slavila i se slovenskými Košicemi, odkud v roce 2013 zamířila do Turecka. Rodačka z Pardubic oblékala dres v istanbulských velkoklubech Besiktasi a Galatasaray. Letošní angažmá strávila v Botassporu. „Do play-off jsme bohužel nepostoupili a skončili na devátém místě ze čtrnácti, ale se sezonou jsem spokojená, osobně se mi dařilo,“ ohlíží se podkošová hráčka, která se v jednom utkání blýskla i triple doublem za 19 bodů, 11 doskoků a 10 asistencí.

Na tureckých palubovkách se také naposledy představila v národním týmu - na světovém šampionátu v roce 2014, po němž si dala reprezentační pauzu. „Domluvili jsme se na tom s panem Blažkem. Jela jsem v kuse spoustu let sezona - reprezentace, sezona - reprezentace, sezona - reprezentace a už jsem byla fakt unavená,“ prozrazuje, proč na tři roky opustila český nároďák. Evropský šampionát na domácí půdě je ovšem velké lákadlo. „A hlavně zase mám i chuť do basketu,“ sděluje další důvod svého návratu.

Vicemistryně světa z roku 2010, mistryně Evropy z roku 2005 a stříbrná medailistka z ME 2003 se tak už loni na podzim zúčastnila jednoho z přípravných kempů a dál zůstávala v kontaktu s trenéry, kteří stáli o to, aby patřila do týmu. Povedená sezona její comeback potvrdila. Od minulého týdne je zpět a připravuje se na šampionát.

„Tento týden je to tak půl na půl, děláme fyzičku, ale jsou tam už i herní situace a hodně střílíme, abychom dostali balón zpátky ruky,“ dodává k trutnovskému soustředění. To v jejím případě ale zase až takový problém nebude, sezona ji skončila teprve před třemi týdny. „Za tu dobu jsem to snad nezapomněla,“ usmívá se.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
foto: Miloš Šálek

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama