reklama 

Kristýna Holubcová na Turnaji olympijských nadějí

1.1.2017  •  Basketbal  • 
čtenost 484

Trutnov - Na tradiční měření reprezentačních celků do šestnácti let, Turnaj olympijských nadějí, byla nominována také Kristýna Holubcová. Patnáctiletá naděje trutnovského kubu si vedla výtečně, v duelu s Polskem byla dokonce vyhlášena nejlepší hráčkou českého výběru.

Kristýna Holubcová na Turnaji olympijských nadějí

Tři zápasy ve třech dnech v polském Zyrardowě odehrála nově se tvořící reprezentace do šestnácti let, v jejímž širším kádru jsou další hráčky trutnovského SCM - Markéta Šmahelová a Tereza Králová.

V prvním utkání Češky nestačily na domácí celek, když hlavním problémem byl přílišný počet ztrát (24). Nejvýše držela prapor poražených Kristýna Holubcová, která nastřílela 12 bodů při stoprocentní úspěšnosti střelby.

Výsledky turnaje

Polsko - ČR 76:58 (23:17, 42:31, 62:50)
Holubcová 12

Slovensko - ČR 43:106 (10:21, 20:52, 32:72)
Holubcová 8

Maďarsko - ČR 64:76 (18:17, 34:40, 56:60)
Holubcová 9

„První zápas na turnaji se nám z týmového pohledu moc nepovedl, hráli jsme společně první zápas a nesehranost bohužel byla znát,“ okomentovala první utkání novopečená reprezentantka. „O den později proti nejslabšímu účastníkovi turnaje jsme si ale výrazně zvedli náladu,“ dodala s úsměvem patnáctiletá křídelnice k vysoké výhře ve druhém utkání proti Slovensku.

Třetí den české basketbalistky vyzvaly Maďarky, které porazily jak Polsko, tak Slovensko. „My jsme jen chtěli podat co nejlepší výkon a překvapit. To se nám povedlo a turnaj jsme zakončili cennou výhrou. Škoda jen, že skóre nestačilo na lepší než třetí místo,“ sdělila k poslednímu zápasu Holubcová, která je oporou extraligového celku kadetek a velký prostor začala letos dostávat i v extralize juniorek, tedy soutěži do devatenácti let.

„Turnaj byl pro mě další basketbalovou zkušeností a možností si zahrát za reprezentační výběr beru jako ocenění mé hry v klubu," řekla závěrem Kristýna Holubcová. Další zápasovou přípravu má reprezentace U16 plánovanou na období Velikonic, kdy se koná tradičně kvalitně obsazený turnaj ve Francii.

KATEŘINA KOZUMPLÍKOVÁ NA ALL STAR GAME

Kromě Kristýny Holubcové měl trutnovský basketbal zastoupení také na další prestižní akci - All Star Game Kooperativa NBL, konané v Děčíně 29. prosince. Do poločasové dovednostní soutěže týmů byla nominována Kateřina Kozumplíková. Její celek vypadl v semifinále velice těsně s pozdějšími vítězi.

 

 

(bk, bog)
redakce@trutnovinky.cz
foto: archiv Kristýny Holubcové

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama