Vysoká výhra v Nuslích znamená postup v poháru

10.1.2017  •  Basketbal  •
čtenost 361

Trutnov - Vítězně vstoupily do roku 2017 basketbalistky Lokomotivy. V úterním utkání třetího kola Nilfisk Českého poháru zvítězily na palubovce sedmého celku prvoligové soutěže Sokol Nusle rozdílem 29 bodů - 53:82.

Trutnovský tým od začátku potvrzoval roli favorita a ve 12. minutě vedl již 12:30. Pak polevil a domácí celek ztrátu výrazně zkorigoval. Na začátku druhého poločasu snížil dokonce na rozdíl pěti bodů. Potom už se ovšem zase hrálo podle trutnovských not a Lokomotiva dovedla utkání k přesvědčivému postupu.

Nusle - Trutnov 53:82 (12:25, 24:36, 37:58)

Body: Křížová 13, Semgady 10, Pospíšilová a Kulíšková 9, Buldrová 5, Vondrášková 4, Červenková 2, Kučerová 1 - Vacková 19, Hindráková 15, Prokešová 12, Bouman a Kozumplíková 10, Štěbetáková 6, Boudreau 4, Vašáková a Lačná 3.

„Do zápasu jsme vstoupili dobře a rychle si vybudovali osmnáctibodový náskok. Pak jsme ovšem udělali chyby v obraně i útoku a domácí hráčky toho využily ke snížení. Dvacetibodové vedení jsme získali zpátky ve třetí čtvrtině a v té poslední jsme ho ještě navýšili,“ řekl trutnovský trenér Petr Kapitulčin.

V dalším kole, které bude přímým soubojem o účast ve Final Four na brněnských Žabinách, Lokomotiva narazí na lepšího z dvojice Slovanka Mladá Boleslav - BA Karlovy Vary. Tento duel se hraje ve čtvrtek.