Extraligové kadetky si drží domácí neporazitelnost

7.12.2017  •  Basketbal  •
čtenost 257

Trutnov - Skvěle si v nejvyšší basketbalové soutěži vedou trutnovské kadetky. Tým Petra Kapitulčina a Michala Martiška v dosavadních deseti zápasech zaváhal jen třikrát, z toho ani jednou v domácím prostředí. O uplynulém víkendu odjely s porážkou z haly ZŠ Komenského celky Pardubic a Havířova.

Cenné vítězství získal trutnovský celek v sobotu, když na domácím hřišti porazil souseda v tabulce, Studánku Pardubice. Lokomotiva ovládla první čtvrtinu poměrem 25:17, druhá část ale patřila hostujícím hráčkám, které do poločasu otočily skóre ve svůj prospěch a na začátku druhé půle vedly již o 16 bodů. Domácí celek se ale nevzdal, do konce třetí části náskok soupeřek téměř vymazal a v posledním hracím období zejména díky kvalitní obraně vybojoval cenné vítězství.

Trutnov - Pardubice 71:68 (25:17, 34:44, 56:59). Body Trutnova: Šmahelová 21, Ježková 17, Holubcová 13, Baťašová 6, Králová 5, Votočková 3, Švarcová, Finková a Linhartová 2.

I do nedělního zápasu vstoupil domácí celek s velkou energií a rychle vedl 12:2. Následujících třicet minut se ale Severomoravanky držely na dostřel a Trutnov musel o svou výhru tvrdě bojovat. Definitivní rozhodnutí padlo až v poslední části, ve které domácí celek stejně jako v sobotu povolil svým soupeřkám pouhých devět bodů a zaslouženě se posunul na dělené třetí místo v extraligové tabulce.

Trutnov - Havířov 70:54 (16:11, 35:26, 50:45). Body Trutnova: Králová 27, Holubcová 20, Ježková 17, Šmahelová, Baťašová a Švarcová 2.

Mladší žákyně potvrdily postup do extraligy!

Mladší žákyně pod vedením Jany Strnadové chyběla před posledními dvěma zápasy jediná výhra k jistotě postupu do extraligy. Mladé trutnovské naděje si extraligovou příslušnost vybojovaly hned v prvním utkání, ve kterém rozdrtily PORG Basket, ovšem nepolevily ani v neděli, kdy uspěly na půdě Basketu Slovanka. Nedělnímu soupeři Trutnovaček tak překvapivě zavřely cestu mezi šestnáct nejlepších, naopak trutnovská děvčata čeká měření s nejlepšími republikovými výběry.

Porg Basket - Trutnov 21:143 (4:41, 10:74, 11:110). Body Trutnova: G. Machová 23, S. Zitová 19, Černá a Šťovíčková 18, Boučková a Suchánková 16, Andrlová 12, Kindlová 7, Šímová 6, Kopecká 4, Rózanská a N. Machová 2.

Basket Slovanka Trutnov 68:82 (8:24, 32:47, 54:64). Body Trutnova: Zitová 25, Šímová a Černá 9, Suchánková a Boučková 8, G. Machová 6, N. Machová, Kindlová a Plašilová 4, Týfová 3, Andrlová 2.