reklama 

Soupiska je kompletní, jako poslední přichází pivotka Snyder

31.8.2017  •  Basketbal  • 
čtenost 471

Trutnov - Vytouženou posilu pod koš přivedlo vedení basketbalistek Lokomotivy. Náhradou za Alison Bouman, která v loňském ročníku byla nejlépe doskakující hráčkou celé soutěže a svými výkony si řekla o angažmá ve francouzském Limoges, by měla být Američanka Chelsea Snyder.

Soupiska je kompletní, jako poslední přichází pivotka Snyder

Sedmadvacetiletá hráčka by měla být dokonce o něco vyšší než její předchůdkyně, když jí do dvoumetrové hranice chybí jen dva centimetry.

„S ohledem na naší velice nízkou sestavu a také při pohledu na soupisky našich konkurentů jsme potřebovali opravdu vysokou hráčku, která nám výrazně pomůže na doskoku a v podkošovém prostoru. Po dlouhém hledání jsme se rozhodli pro Chelsea, u které věříme ve velký přínos pro náš tým. A to nejen díky jejím výkonům v zápasech, ale i z hlediska možnosti pro naše talentované mladé hráčky trénovat s takto vysokou hráčkou" řekl k nové posile trutnovský trenér Petr Kapitulčin.

Pro absolventku Virginia Commonwelth University bude trutnovské angažmá již její pátou mezinárodní zkušeností. V letech 2013 - 2015 působila postupně ve Švýcarsku, Portoriku či Francii. Následně ale kariéru rodačku ze státu New Jersey na více než rok přerušilo vážné zranění. V letošním roce se ale Chelsea úspěšně vrátila k profesionálnímu basketbalu v dresu australského Frankstonu, kde v druhé nejvyšší soutěži měla zajímavé průměry bodů (12,3) i doskoků (7,8).

Trutnovská soupiska je tímto příchodem kompletní. V kádru Lokomotivy tak je patnáct hráček, z toho dvanáct odchovankyň klubu. Věkový průměr týmu bude ještě výrazně nižší než v loňském roce - hned deset hráček patří ještě mezi „náctileté“, z toho pouze Aneta Váchová už věkově nepatří mezi dorostenky. Nejzkušenější hráčkou týmu bude po odchodech Kateřiny Hindrákové a Mileny Prokešové Andrea Vacková.

Kompletní tým se fanouškům poprvé představí na domácím turnaji 15. - 17. září. Všechny tři zahraniční posily přicestují do Trutnova v týdnu před turnajem, necelé dva týdny před startem ligové soutěže.

AKTUÁLNÍ SOUPISKA:

rozehrávačky (pozice 1+2): Michelle Brandao (1991), Shawnte Goff (1994), Kateřina Kozumplíková (1993), Zuzana Šimková (1999), Aneta Váchová (1998)

křídla (pozice 3+4): Kristýna Holubcová (2001), Tereza Králová (2001), Kristýna Lačná (2000), Anna Rylichová (1999), Andrea Vacková (1989), Dominika Vašáková (1999), Adéla Vymazalová (1999)

pivotky: Tereza Patočková (1999), Chelsea Snyder (1990), Eliška Štěbetáková (1999)

Odchody:
Kateřina Hindráková (konec kariéry), Milena Prokešová (KP Brno), Kristýna Herinková, Michaela Potočková (obě vysokoškolská studia), Nicole Boudreau (civilní zaměstnání), Alison Bouman (Limoges, Francie)

Příchody:
Michelle Brandao (Olivais, Portugalsko), Shawnte Goff (UTRGV, USA), Kristýna Holubcová, Tereza Králová (z dorostu), Chelsea Snyder (Frankston, Austrálie)

 

(bog, pka)
redakce@trutnovinky.cz
foto: Facebook Chelsea Snyder

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama