reklama 

Za Trutnov bude hrát poprvé basketbalistka z Portugalska

22.8.2017  •  Basketbal  • 
čtenost 556

Trutnov - První posilu hlásí ligové basketbalistky Lokomotivy. Na pozici rozehrávačky přichází šestadvacetiletá Portugalka, Michelle Brandao.

Za Trutnov bude hrát poprvé basketbalistka z Portugalska

Po šesti odchodech hlásí vedení trutnovských basketbalistek první posilu. Přetěžký úkol nahradit Kateřinu Hindrákovou na pozici první rozehrávačky čeká na portugalskou reprezentantku Michelle Brandao. Ta bude po hráčkách z USA, Slovenska, Ukrajiny, Nigérie, Ruska, Brazílie, Finska, Černé Hory a Senegalu první Portugalkou v historii trutnovského klubu.

Šestadvacetiletá hráčka přichází z celku Olivais Coimbra. V něm strávila poslední dvě sezóny. V té uplynulé dovedla svůj celek k vítězství v základní části, když si připsala na své konto nejvíce asistencí ze všech hráček v nejvyšší portugalské soutěži. Medaile se ale hráčka, která strávila dvě sezóny také na americké univerzitě Old Dominion, nedočkala. Po úspěšně zvládnutém čtvrtfinále její celek s bilancí jedné výhry a dvou porážek skončil ve Final 4, kterým končí portugalská nejvyšší soutěž, až na čtvrté příčce.

ŽBL bude čtvrtou ligovou soutěží, kterou účastnice šesti mládežnických evropských šampionátů okusí. Kromě NCAA a domácí ligy odehrála necelou jednu sezónu také ve druhé španělské lize. Zkušenosti má 174 centimetrů vysoká hráčka i z mezinárodních soutěží, v letech 2009 - 2011 startovala v Eurocupu a v posledních letech často bývala pravidelně zvána i do seniorské reprezentace své země.

„Posílit post rozehrávačky bylo po odchodech Katky Hindrákové a Nicole Boudreau jednou z našich priorit. Vybírali jsme velice pečlivě, samozřejmě s ohledem na naše ekonomické možnosti. Víme, že nahradit Hindris je v podstatě nemožné. Přesto věříme, že Michelle se s těžkou pozicí popere a bude naší oporou," věří nové posile trenér Petr Kapitulčin.

Michelle Brandao není jediným nováčkem na trutnovské soupisce. Budou na ní zapsány i šestnáctileté mládežnické reprezentantky Kristýna Holubcová s Terezou Královou. „S oběma do budoucna počítáme, proto již letos budou některé tréninky absolvovat s ženským celkem. A uvidíme, zda se již letos představí i v nějakých zápasech. Prioritou pro obě hráčky ale budou pro příští sezónu dorostenecké soutěže," dodává kouč k hráčkám, které i v příštím roce budou patřit teprve do kategorie kadetek.

Trutnovský kádr aktuálně tvoří třináct hráček, z toho deset dorostenek. „Chtěli bychom do týmu přivést ještě minimálně jednu, ale raději ještě dvě nové tváře. Abychom měli na soupisce alespoň pět dospělých hráček," upřesňuje šestatřicetiletý kouč s tím, že všechny posily by měly přiletět týden před domácím mezinárodním turnajem O pohár města Trutnova (15. - 17. září). O týden později pak hráčky Lokomotivy vstoupí do sezony zápasem se Slovankou Mladá Boleslav.

AKTUÁLNÍ SOUPISKA:

rozehrávačky (pozice 1+2): Michelle Brandao (1991), Kateřina Kozumplíková (1993), Zuzana Šimková (1999), Aneta Váchová (1998)

křídla (pozice 3+4): Kristýna Holubcová (2001), Tereza Králová (2001), Kristýna Lačná (2000), Anna Rylichová (1999), Andrea Vacková (1989), Dominika Vašáková (1999), Adéla Vymazalová (1999)

pivotky: Tereza Patočková (1999), Eliška Štěbetáková (1999)

Odchody:
Kateřina Hindráková (konec kariéry), Milena Prokešová (KP Brno), Kristýna Herinková, Michaela Potočková (obě vysokoškolská studia), Nicole Boudreau (civilní zaměstnání), Alison Bouman (Limoges, Francie)

Příchody:
Michelle Brandao (Olivais), Kristýna Holubcová, Tereza Králová (obě z dorostu)

(bog, pka)
redakce@trutnovinky.cz
foto: archiv oddílu

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama