reklama 

O pohár města Trutnova se letos bude hrát v jedné skupině

13.9.2017  •  Basketbal  • 
čtenost 525

Trutnov - Tři kluby z EuroCupu, mistr Polska, vicemistr ŽBL, bronzový medailista slovenské extraligy. Tradiční mezinárodní turnaj v Trutnově se odehraje od pátku do neděle s kvalitní účastí. Vstupné je zdarma.

O pohár města Trutnova se letos bude hrát v jedné skupině

Družstvo Loko Trutnov pro sezonu 2017/18.

Týden před startem nového ročníku nejvyšší české soutěže přijde tradiční mezinárodní turnaj O pohár města Trutnova. Letos se koná již 18. ročník a ve sportovní hale ZŠ Komenského se představí pět družstev.

Úřadující polský mistr Sleza Wroclaw, který vystřídal na ligovém trůnu našich severních sousedů po dlouhých letech Wislu Krakow, slovenský bronzový medailista MBK Ružomberok, stříbrný tým české ligy Sokol Hradec Králové, semifinalista ŽBL DSK Basketball Nymburk a domácí BK Lokomotiva Trutnov. To je sestava letošního ročníku. Wroclaw, Ružomberok a Nymburk jsou účastníky EuroCupu.

Původně měl startovat v Trutnově další zahraniční klub a tradiční účastník turnaje, maďarský Pinkk Pécsi 424, který ovšem potvrzenou účast zrušil. Přidělal tak starosti nejen organizátorům, ale také ostatním družstvům, která kvůli tomu budou muset odehrát ve třech dnech čtyři zápasy. V tak krátkém časovém horizontu se totiž nepodařilo zajistit dalšího účastníka, který by byl schopen změnit plány a Pécs v turnaji nahradit. Místo dvou tříčlenných skupin se proto musí hrát v jedné pětičlenné.

Rozpis turnaje

pátek
17:30 Trutnov - Ružomberok
19:30 Hradec - Wroclaw

sobota
10:00 Trutnov - Wroclaw
12:15 Ružomberok - Nymburk
15:00 Hradec - Trutnov
17:15 Wroclaw - Ružomberok
19:30 Nymburk - Hradec

neděle
10:00 Nymburk - Trutnov
12:15 Ružomberok - Hradec
14:30 Wroclaw - Nymburk

První utkání je na programu v pátek v 17.30 hodin a ukáže se v něm domácí Lokomotiva proti slovenskému celku MBK Ružomberok. Po nich se utkají Sokol Hradec Králové a Sleza Wroclaw. V sobotu se začne hrát v 10:00, kdy trutnovský tým nastoupí proti polskému mistrovi. V 15:00 dojde na východočeské derby Trutnov - Hradec. Poslední zápas sobotního programu je v plánu od 19:30. Závěrečný den mezinárodního turnaje O pohár města Trutnov otevře v neděli v 10:00 duel Nymburk - Trutnov a vyvrcholí eurocupovým soubojem Wroclaw - Nymburk ve 14:30.

Vstupné je po celou dobu turnaje zdarma. V prodeji budou na pokladně haly permanentky na novou ligovou sezonu v hodnotě 370 Kč. Na turnajových stránkách můžete už nyní tipovat na výsledky jednotlivých utkání.

V loňském roce vyhrál turnaj v Trutnově německý šampion TSV 1880 Wasserburg, letos (s novou posilou Trutnovačkou Petrou Záplatovou) absolvuje ve stejném termínu německý Champions Cup v Göttingenu.

(bog, bk)
redakce@trutnovinky.cz
foto: Vilém Fischl

 

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama