reklama 

Soustředění, nábor a další akce basketbalové mládeže

4.9.2017  •  Basketbal  • 
čtenost 508

Trutnov - Dívčí basketbalové týmy mají za sebou soustředění v Hlušicích. Areál tamního domova mládeže jim již druhým rokem poskytl výborné zázemí pro uspořádání letního basketbalového soustředění.

Soustředění, nábor a další akce basketbalové mládeže

Přibližně 40 žákyň a minižákyň a k tomu 20 dorostenek bylo rozděleno do čtyř tréninkových skupin. Každá skupina denně absolvovala 2 až 3 tréninky. Zatímco dorostenky se zaměřovaly na individuální činnosti, střelbu, rychlý protiútok a základy týmové souhry (jak v obraně, tak v útoku), mladší kategorie se po letních prázdninách znovu seznamovaly se základními basketbalovými činnostmi. Za šest dní pobytu v Hlušicích hráčky udělaly spoustu práce, kterou budou chtít zúročit v blížících se zápasech.

Během soustředění se našel čas i na jiné aktivity. Dorostenky a žákyně absolvovaly kromě basketbalových soutěží také atletický trojboj, turnaj v ping pongu a stolním fotbálku, mladší hráčky si to rozdaly v piškvorkách a také hodu a skoku do dálky.


Dvakrát se všechny hráčky utkaly v týmových soutěžích a zvláště sobotní klání byla i o spolupráci napříč kategoriemi. Po sobotním obědě se hráčky rozjely zpět do svých domovů a nyní už se připravují v trutnovském prostředí.

„Soustředění se velice vydařilo a všichni věříme, že hráčky si odvezly dostatek basketbalových postřehů, ale i mimobasketbalových zážitků. Snad se příští rok sejdeme v minimálně stejném počtu,“ zhodnotila soustředění šéftrénerka žákovských a minižákovských družstev, Jana Strnadová, která už připravuje další basketbalové akce.

Dnes se basketbalový oddíl zúčastní akce Rozhýbejme Trutnov. Ani o víkendu nebude o basketbal nouze - oddíl již poosmé pořádá tradičně skvěle obsazený turnaj juniorek. Po roční absenci se na turnaji představí brněnské Žabiny, obhájkyně titulu mistryň České republiky. Chybět nebude ani obhájce loňského prvenství Studánka Pardubice, výrazně posílené KP Brno, z Prahy přijedou kvalitní celky HB Basket a Sokol Nusle, nováček extraligy kadetek Levhartice Chomutov a chybět nebudou ani dva domácí trutnovské celky.

„Obsazení je opět vysoce kvalitní, ač letos chybí zahraniční celky. I v minulosti se ale ukázalo, že české týmy jsou většinou silnější než ty zahraniční, a tak kvalita turnaje určitě neutrpěla, možná právě naopak,“ komentoval turnajovou sestavu šéftrenér trutnovského centra mládeže a zároveň lodivod ženského týmu, Petr Kapitulčin.

Nezadržitelně se také blíží tradiční Velký basketbalový nábor. Rozšiřovat basketbalové řady se budou v úterý 12. Září v hale gymnázia (vchod od Jiráskova náměstí) od 16.30 hodin. „Přijďte si vyzkoušet tento populární dynamický sport. Zváni jsou holky a kluci ročníků 2005 a mladší, pro všechny najdeme uplatnění. Děti si u nás najdou nové kamarády, zažijí mnoho legrace a to jak na trénincích, tak na akcích basketbalového klubu,“ zve na nábor Petr Kapitulčin, který zároveň působí i u mládežnických reprezentačních výběrů.

(bog, bk)
redakce@trutnovinky.cz
foto:
archiv oddílu

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama