Basketbaloví minižáci jeden turnaj vyhráli a na druhém skončili třetí

20.6.2018  •  Basketbal  •
čtenost 346

Basketbalové družstvo trutnovských minižáků U10 se v posledních dvou týdnech zúčastnilo turnajů v Pardubicích a Brandýse nad Labem, kde zaznamenalo hezké výsledky.

„Na oba turnaje jsme odjeli s hráči, kteří letos již okusili soutěž této věkové kategorie, ale také s hráči z přípravky, kteří s basketbalem začínají a teprve se učí jak přihrát, driblovat a tak dále,“ upozornil trenér Zdeněk Sýkora.

V Pardubicích se trutnovským klukům zadařilo, když porazili všechny týmy. Ve finále zdolali o devět bodů královéhradecké Sokoly a za úspěšné vystoupení byli odměněni i velkou perníkovou chaloupkou.

Suverénně si malí basketbalisté z Podkrkonoší počínali také v základní skupině v Brandýse nad Labem, kde narazili až v boji o finále. Semifinálový duel proti Vyškovu přinesl výborný basket, pro Trutnov však skončil porážkou o sedm bodů. Kluky tak čekal v neděli zápas o třetí místo proti Čelákovicím. Bojovností a velkou snahou dovedli utkání do vítězného konce a získali bronzovou medaili.

Individuální cenu pak ještě dostal František Sýkora, který byl vybrán do All Stars turnaje.