reklama 

Ligu zahájí Lokomotiva v hale mistrovského USK

3.7.2018  •  Basketbal  • 
čtenost 306

Nejtěžší možný vstup do soutěže čeká ligové basketbalistky trutnovské Lokomotivy. Hned v prvním zápase totiž nastoupí ve středu 3. října v Praze na Královce proti suverénovi nejvyšší soutěže, ZVVZ USK Praha.

Ligu zahájí Lokomotiva v hale mistrovského USK

Ve druhém kole pak mají trutnovské hráčky volno, jelikož oproti loňskému ročníku je v soutěži pouze jedenáct účastníků, když se letos do nejvyšší soutěže nepřihlásila Lokomotiva Karlovy Vary. Trutnovským fanouškům se tak v domácím prostředí výběr nového trenéra Michala Martiška poprvé představí až ve středu 10. října.

Vstup do ŽBL

Los 1. kola (středa 3. října 2018):
ZVVZ USK Praha - Loko Trutnov, Technic Brno - DSK Basketball Nymburk, KP Brno - U19 Chance, SBŠ Ostrava - Žabiny Brno, Sokol Nilfisk Hradec Králové - Slovanka MB

Předpokládané termíny prvních domácích zápasů:
středa 10. 10. 18:30 Loko Trutnov - Slovanka MB
středa 17. 10. 18:30 Loko Trutnov - U19 Chance
neděle 28. 10. 17:00 Loko Trutnov - BLK Slavia Praha
neděle 11. 11. 17:00 Loko Trutnov - KP Brno

V dalším zápase se dle losu má trutnovský celek vydat do Brna, ovšem s ohledem na účast Žabin ve Východoevropské lize (EWBL) bude tento termín pravděpodobně změněn. Druhý domácí zápas sehraje trutnovský tým proti celku U19 Chance Strakonice ve středu 17. října.

Poté již ligový program zvolní a další zápasy se budou hrát už jen o víkendech, přičemž v listopadu čeká nejvyšší soutěž třítýdenní reprezentační přestávka.

Trutnovský tým pro letošek stejně jako loni nebude mít pevně daný termín domácích utkání. Kromě středečních zápasů budou víkendové duely rozděleny mezi sobotu a neděli s ohledem na los druholigových hokejistů a divizních fotbalistů, a také s ohledem na vytíženost haly a mládežnické celky. Začátky utkání by ale měly být stejné jako v uplynulé sezóně – tedy středy v 18.30 hodin, soboty v 17:30 a neděle v 17:00.

Systém nejvyšší soutěže zůstává i přes odpadnutí Karlových Varů stejný jako v minulých letech. Všechny týmy se utkají každý s každým doma-venku a poté osm nejlepších celků postoupí do play-off, ostatní čeká skupina o záchranu. Jedenáctý celek pak čeká baráž s nejlepšími celky 1. ligy.

(pka, bog)
redakce@trutnovinky.cz
foto: Vilém Fischl

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama