reklama 

Lokomotiva je bez Američanek. Nejsme v dobré pozici, ale play-off je stále naše meta

12.1.2018  •  Basketbal  • 
čtenost 663

Trutnov - Po skoro měsíci (vánoční přestávka a odložení duelu s Technic Brno) odehrají basketbalistky Lokomotivy soutěžní zápas. V sobotu od 17.30 hodin přivítají v hale ZŠ Komenského aktuálně druhý tým nejvyšší soutěže, DSK Basketball Nymburk. A ani v následujícím týdnu pak družstvo trenéra Petra Kapitulčina nečeká nic jednoduchého, pohár proti KP Brno a výjezd na palubovku mistrovského USK.

Lokomotiva je bez Američanek. Nejsme v dobré pozici, ale play-off je stále naše meta

Petře, máte před sebou pořádně těžký vstup do nového roku. Jak se s tím hodláte popasovat?
Čekají nás tři zápasy s účastníky evropských pohárů během jednoho týdně, což je opravdu těžká zkouška. Zatím se soustředíme na první duel, proti Nymburku budeme chtít ukázat hlavně bojovné srdce. Soupeř je jasným favoritem, v minulém kole vysoko přehrál Ostravu, navíc náš celek nastoupí bez Američanek. To znamená, že jediným hráčkami nad dvacet let v našem celku jsou aktuálně Brandao, Vacková a Kozumplíková. Na druhou stranu takový zápas může být skvělou zkušeností pro mladé hráčky, vždyť kromě Brandao jsou všechny našimi odchovankyněmi, což je světový unikát.

Když se na to podíváme ještě z pohledu, že budete hrát po dlouhé pauze, tak je asi dobře, že vás hned nečeká nějaký klíčový duel, co?
Částečně ano, ale my samozřejmě chceme podávat co nejlepší výkony každý zápas. Po loňských změnách jsme klubem, jehož hlavním posláním je vychovávat mladé odchovankyně a ty si této možnosti musí vážit a ke každému zápasu ŽBL přistoupit jako k vrcholu své dosavadní kariéry. A nezáleží na tom, zda soupeřem je Nymburk, USK, Technik nebo Strakonice.

Který ze zbývajících zápasů do konce základní části považuješ za nejdůležitější?
Matematika je jednoduchá, pokud chceme do play-off, tak musíme porazit Karlovy Vary, Ostravu, Technik i Strakonice. A zároveň věřit, že se nebudou dít překvapivé výsledky. Tři z těchto čtyř zápasů hrajeme venku, všechny celky mají více zkušených hráček než my, nebude to jednoduché. I Strakonice mají aktuálně více žen než my. Ale nemíníme se žádného soupeře bát, ač splnit náš úkol bude velice těžké a moc dobře si to uvědomujeme.

Jak vidíš reálně šance Lokomotivy na postup do play-off?
Tento cíl jsme vcelku odvážně před sezónou vyhlásili a i přes zaváhání na něm nehodláme nic měnit, ač víme, že nejsme v dobré pozici. Ale jak pro fanoušky, tak pro vývoj našich hráček, je potřeba nedávat si alibistické cíle, play-off je stále metou, kterou bychom chtěli dosáhnout.

Jaká je v týmu situace okolo Američanek? Prý už nebudou pokračovat…
Chelsea Snyder byla nucena ze zdravotních důvodů ukončit kariéru. Poslední zápasy už hrála s obrovským sebezapřením a na vlastní žádost, správně ze zdravotních důvodů už hrát neměla. Je obrovská škoda, že jsme o Chelsea přišli. V našich finančních možnostech byl její přínos v poměru cena/výkon obrovský. U Shawnte Goff je situace návratu do Trutnova v řešení.

Tohle asi dost nabourává vaše plány. Jak tento problém řešíte? Zkoušeli jste do týmu přivést nějaké nové hráčky?
Místo Chelsea bychom rádi přivedli náhradu, ale vysoké hráčky, které by nám pomohly a zároveň jsou pro nás finančně dostupné, na trhu nejsou. Určitě nechceme přivést hráčku, která bude na úrovni našich dorostenek a přitom jí nabídnout profesionální smlouvu - to bychom raději hráli s odchovankyněmi. Tereza Patočková odehrála v zápasech dobré minuty a do plného tréninku už se zapojila i Eliška Štěbetáková. Pečlivé sledování hráčského trhu jsme ale dosud nevzdali a věříme, že se nám povede náš celek ještě doplnit.

Změníte nějak styl hry družstva?
Zda budeme dělat nějaké výraznější úpravy, bude jasno až pokud přivedeme nějakou posilu. Aktuálně bych si hlavně přál, abychom hráli o něco rychlejší a dynamičtější basketbal, s vyšší agresivitou, než tomu bylo v závěru roku 2017.

Jak jsou na tom mládežnická družstva Lokomotivy na začátku roku 2018?
Žákyně zahájily nadstavbovou část dvěma výhrami, juniorky dlouho trápily dosud neporažené USK a následně vysoko porazily Nusle. Kadetky a mladší žákyně odehrají své první extraligové zápasy roku 2018 tento víkend. Mládež nám stále dělá radost a jsme na ni pyšní, nadále můžeme hrdě tvrdit, že jsme jedničkou v celé republice z hlediska menších, nekrajských měst.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
foto: Jan Bartoš, Vilém Fischl

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama