Lokomotiva nepostupuje, Final Four si zahraje KP Brno

17.1.2018  •  Basketbal  •
čtenost 410

Trutnov - Loňskou účast na finálovém turnaji Českého poháru trutnovské basketbalistky neobhájí. Stopku do NILFISK Final Four jim vystavila dnešní prohra ve čtvrtfinále s KP Brno 50:69. Domácí družstvo v hale ZŠ Komenského nastoupilo bez zraněné kapitánky Vackové, Rylichové, Vašákové a Vymazalové, takže trenér Petr Kapitulčin točil jen osm hráček - Kozumplíkovou, Portugalku Brandao a šest dorostenek.

Oba celky si zahrály v NILFISK Final Four v loňském ročníku, Lokomotiva obsadila 4. místo, KP Brno 2. místo. V letošním ročníku si Trutnov zajistil postup do čtvrtfinále prosincovou výhrou na hřišti Techniku Brno 78:69, KP Brno vyřadilo Ostravu 81:60. Vzájemný listopadový duel v ligové soutěži skončil pod Krkonošemi vítězstvím Brňanek 78:54. Tehdy ještě v moravském klubu působila extrutnovská Milena Prokešová, jejíž angažmá už však nepokračuje. Sezonu v Králově poli tak dokončí na pozici asistenta pouze její manžel Pavel.

Trutnov - KP Brno 50:69 (12:19, 27:37, 33:53)

Body: Kozumplíková 17, Štěbetáková 9, Lačná 6, Váchová a Brandao 5, Králová 4, Šimková a Patočková 2 - Burgrová 18, Andělová 11, Verlíková 10, Holubová 8, Dudáčková 7, Šujanová 6, Lančová 5, Kopecká a Beránková 2. Rozhodčí: Kapaňa, Lukeš, Scholzová. Fauly: 17:23. 5 os. chyb: 0:1 (Holubová). Trestné hody: 20/17 - 19/14. Trojky: 3:3. Diváci: 100.

Trutnovské basketbalistky vydržely vzdorovat favoritovi takřka celý zápas. Výsledkově nejhůře dopadla z jejich pohledu třetí čtvrtina, kterou prohrály 6:16 a Brňanky tím zdvojnásobily svoje poločasové vedení, kdy byl mezi družstvu jen desetibodový rozdíl. A to v 16. minutě Váchová po trojce a vzápětí i další úspěšné střele snižovala stav na 21:23. Čtvrtou čtvrtinu domácí družstvo dokonce vyhrálo 17:16.

„S ohledem na naší výrazně oslabenou sestavu jsme odehráli s favoritem výborné utkání, vždyť jsme podlehli menším rozdílem než v ligovém zápase. A nutno říct, že kdyby se nám jen o trochu více dařilo střelecky, když naše úspěšnost nedosáhla ani 30 procent, tak výsledek mohl být ještě lepší,“ vyjádřil trenér Petr Kapitulčin spokojenost s výkonem družstva. „Nyní musíme zregenerovat a pokusit se se ctí zvládnout sobotní zápas v Praze na Královce proti USK,“ dodal.

Pohárové Final Four se uskuteční 25. a 26. února v Nymburku. Vedle domácího pořádajícího celku si postup ještě vybojovaly brněnské Žabiny, které obhajují prvenství, a Hradec Králové.