reklama 

Lokomotiva přivedla americké posily z lucemburské ligy a jednu ze Žabin

26.1.2018  •  Basketbal  • 
čtenost 439

Trutnov - Dvě nové zámořské posily hlásí trutnovská Lokomotiva. Jako náhrada za Chelsea Snyder, dosavadní nejlepší doskakovačku celé soutěže, a za Shawnte Goff, nejlepší střelkyni týmu, přicházejí dvě čtyřiadvacetileté Američanky Akilah Bethel a Robin Perkins. Navíc z brněnských Žabin ještě posílila Lokomotivu Tereza Vitulová a na ligovou soupisku byla dopsána i Anežka Skokanová.

Lokomotiva přivedla americké posily z lucemburské ligy a jednu ze Žabin

Nové posily již trénují v Trutnově, ovšem na sehrání mají minimum času. Již dnes čeká Lokomotivu doma od 18.30 hodin klíčový zápas z hlediska postupu do play-off proti Karlovým Varům

„Pro obě americké hráčky půjde o druhou zkušenost s evropským basketbalem. Po dokončení vysoké školy obě startovaly jen ve výrazně kvalitativně slabší soutěži v Lucembursku. Akilah tam odehrála minulou sezónu, Robin naopak letošní podzim," přiblížil posily trenér BK Loko Trutnov Petr Kapitulčin. „My ale věříme, že kvalitou přesahovaly danou soutěž natolik, že se dokáží prosadit i naší lize,“ dodal.

Robin Perkins je 178 centimetrů vysoká hráčka, která měla na podzim v lucemburské nejvyšší soutěži vynikající statistiky, když zaznamenávala průměrně 22 bodů na zápas a přidávala 8 doskoků. V týmu Lokomotivy by měla nahradit Shawnte Goff. „Robin je typická americká hráčka s velkým střeleckým sebevědomím. Věříme, že převezme roli Shawnte, která zejména v duelech s našimi tabulkově vyrovnanými soupeři byla jasným bodovým lídrem,“ řekl k někdejší opoře Rider University trutnovský trenér.

Druhá zámořská posila, Akilah Bethel, měří 182 centimetrů a měla by hrát převážně na pozici čtyři. I její „lucemburské“ statistiky vypadají impozantně - v minulém ročníku byla její průměrná bilance 17,5 bodu a 11,9 doskoku na zápas. Výhodou této hráčky by měla být skutečnost, že je schopna hrát na více pozicích. „To byl při naší současné marodce asi rozhodující faktor pro angažování právě Akilah. Kromě pozice čtyřky může alternovat i na pozicích 3 nebo 5," uvedl k bývalé hráčce Lousiana State University kouč Lokomotivy.

Obě Američanky však nejsou jedinými nováčky v sestavě Lokomotivy. Na ligovou soupisku se vrací Anežka Skokanová s Michaelou Potočkovou a a na hostování ze Žabin Brno přichází také Tereza Vitulová. „Anežka s Míšou studují mimo Trutnov, ale nyní mají vysoké školy zkouškové období, a tak nám obě naše odchovankyně přišly pomoci. Zatím zejména do tréninku, ale je samozřejmě možné, že je využijeme i v některých zápasech. Míša Potočková si svou letošní premiéru odbyla již v zápase na USK," poznamenal Petr Kapitulčin.

Tereza Vitulová je osmnáctiletá hráčka, která však má již spoustu zkušeností z mládežnických reprezentací včetně zisku titulu mistryně Evropy. „Právě tři roky, které jsem strávil společně s Terezou a také trenérem Fouskem v reprezentaci, hrály při dohodě o hostování určitě významnou roli,“ věří trenér Kapitulčin, že Tereza společně s lepšícími se pivotkami Patočkovou a Štěbetákovou dokáží co nejlépe nahradit Chelsea Snyder.

„Posilám vždy trvá nějaký čas, než zapadnou do kolektivu, my ho bohužel moc nemáme, zápas s Karlovými Vary je bojem o naději. Když uspějeme, můžeme se ještě poprat o play-off, pokud nikoliv, tak Západočešky mají vyřazovací boje v podstatě jisté,“ prohlásil trenér Lokomotivy, která si dnes bude chtít udržet naději na postup do první osmičky i do dalších zápasů. Karlovy Vary však mají výbornou formu, v minulém kole převálcovaly Ostravu téměř o třicet bodů, a to již včetně nové posily pod košem Marques Webb.

(pka, bog)
redakce@trutnovinky.cz
foto: Vilém Fishcl, archiv oddílu

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama