Play-off ztraceno!? Basketbalistky dostaly „nasekáno“ od Varů

26.1.2018  •  Basketbal  •
čtenost 475

Trutnov - Bez účasti v play-off s největší pravděpodobností zůstanou poprvé v ligové historii basketbalistky Lokomotivy. Jejich letošní šance na postup do nejlepší osmičky týmů ŽBL jsou totiž po páteční porážce s Karlovými Vary 59:74 už pouze v mezích teorie. Trutnovský klub v týdnu doplnil družstvo o tři nové hráčky, ale Západočešky byly večer v hale ZŠ Komenského prostě lepší a domácím vrátily porážku z prvního vzájemného zápasu i s úroky.

Dvě čtyřiadvacetileté americké hráčky Akilah Bethel a Robin Perkins, které po dokončení vysoké školy působily v Lucembursku, a osmnáctiletá Tereza Vitulová z brněnských Žabin posílily trutnovské družstvo před klíčovým duelem o play-off. Tým trenéra Petra Kapitulčina potřeboval vyhrát, aby se přiblížil právě ke Karlových Varů, které okupují osmé místo. Jenomže Trutnov přímou bitvu nezvládl.

Hlavně úvod utkání jeho hráčkám vůbec nevyšel a od toho se odvíjel celý zápas. První domácí body zaznamenala Vacková až za stavu 0:11. Hra domácího celku působila nesourodě, a tak již v 8. minutě vedl soupeř rozdílem sedmnácti bodů 8:23. V závěru první čtvrtiny, ve které hostující ostrostřelkyně Kušlitová nasázela 10 bodů, se sice domácí hráčky trošku nadechly, a přestože v basketbalu jde poměrně v krátké době zvrátit nepříznivě vyvíjející se střetnutí, nebyl to případ tohoto zápasu.

Trutnov - Karlovy Vary 59:74 (15:27, 27:42, 40:61)

Body: Perkins 19, Vacková 12, Bethel 11, Kozumplíková 9, Králová 3, Rylichová a Patočková 2, Vymazalová 1 – Kušlitová 18, Pohunková a Webb 15, Rokošová 9, Malečková 8, Zuzáková 6, Jindrová 3. Rozhodčí: Jeřáb, Scholze, Lukeš. Fauly: 18:20. Technické chyby: 0:1. Trestné hody: 20/11 – 12/7. Trojky: 4:3. Diváci: 220.

Ten držela pevně ve svých rukách karlovarská parta trenérky Marcely Krämer, zatímco basketbalistky Loko asi neměly svůj den. V závěru druhé čtvrtiny trefila první domácí trojku Kozumplíková, která snížila na 27:38, ale hostující odpovědí na to byla desetibodová šňůra. Ve 25. minutě svítil na tabuli stav 30:53 a více než dvacetibodovým náskokem disponovaly Karlovy Vary i čtyři minuty před koncem čtvrté čtvrtiny. O vítězkách bylo dávno rozhodnuto, že ani dvě trojky v řadě nové akvizice Perkings nemohly zápas nastartovat jiným směrem.

Teoreticky trutnovské basketbalistky ještě nejsou z účasti ve vyřazovacích bojích vyřazeny. Do konce základní části zbývá pět kol, ale to by se muselo zrodit několik senzačních výsledků, aby potom družstvo z Krkonoš proklouzlo do čtvrtfinále. Další zápas čeká Trutnov příští sobotu v Ostravě.

Ohlasy trenérů

Petr Kapitulčin (Trutnov): „Zápas rozhodl náš katastrofální vstup do utkání. Vypadalo to, jako bychom vůbec nebyli připraveni na kvalitu a hlavně agresivitu soupeře, který na rozdíl od nás do zápasu vstoupil s obrovskou chutí a energií. Tým, který si v klíčovém zápase nechá v prvních sedmi minutách utéct soupeřky na 21:4, si postup do play-off nezaslouží. Ve zbytku zápasu už jsme se trochu zlepšili, ale na to, abychom dnes výborně hrajícímu soupeři mohli konkurovat, jsme dělali příliš mnoho chyb a také jsme na rozdíl od soupeře měli výrazně méně hráček, schopných skórovat.“

Marcela Krämer (Karlovy Vary): „Začátek zápasu jsme měli skvělý a vydrželo nám to celé utkání. Bojovnost a nasazení byly od našeho týmu ohromné. Sice jsme se nevyhnuli drobným zaváháním, ale to k basketu patří, některé holky se potřebují otrkat v ŽBL a nabírat zkušenosti. Jsem ráda, že se hráčky poučily a plnily to, co trenér chce. Vítězství je pro nás důležité také kvůli tomu, že holky dosud dostávaly hodně na frak a teď naberou sebevědomí.“