Trutnovačky se zmátožily a ukázaly bojovné srdce

13.1.2018  •  Basketbal  •
čtenost 795

Trutnov - Po prvním poločase to zavánělo pořádným výpraskem, ovšem druhá polovina sobotního duelu basketbalistek Lokomotivy proti Nymburku, druhému celku tabulky ŽBL, byla úplně o něčem jiném. Tým trenéra Petra Kapitulčina dokonce třetí a čtvrtou čtvrtinu vyhrál, a přestože v úvodních dvou desetiminutovkách dostal 66 bodů, nakonec v domácím prostředí „kilo“ od soupeře nevyfasoval. Trutnov prohrál 65:98.

„V prvním poločase jsme soupeřkám jejich roli výrazně ulehčili, hráli jsme nevídaně bázlivě a soupeř nás převálcoval. A to nejen se základní sestavou, ale i s náhradnicemi,“ pronesl trenér Lokomotivy. „Naopak po změně stran jsme se začali prát, bojovali jsme o každý míč, zrychlili hru a odměnou nám byla jak desetibodová výhra ve druhém poločase, tak zasloužený potlesk našich fanoušků za předvedenou hru,“ dodal Kapitulčin.

Trutnov - Nymburk 65:98 (12:30, 23:66, 48:85)

Body: Vašáková 12, Kozumplíková 11, Štěbetáková 10, Brandao 9, Šimková a Vymazalová 6, Patočková 4 – Vaughn 30, Huňková 14, Wells 13, Bakajsová 8, Hamplová 7, Linskens, Khomenchuk a Dušková 6, Šotolová 4, Mocová a Mircová 2. Rozhodčí: Vávrová, Linhart, Lukeš. Fauly: 14:17. Trestné hody: 17/7 – 16/10. Trojky: 2:8.

Trutnovské družstvo se muselo v utkání obejít bez dvojice Američanek Snyder – Goff, přičemž prvně jmenovaná se pod Krkonoše kvůli zdravotním problémům ze zámoří už ani nevrátí. Absence 198 cm vysoké pivotky (doposud nejlépe doskakující hráčky ŽBL) byla pod koši znát a nymburský tým vytěžil v úvodu z výškové převahy výrazné vedení. Po úvodním koši Vašákové otočil skóre na 2:18 a po první čtvrtině byl stav 12:30.

Druhá čtvrtina dopadla z domácího pohledu ještě tragičtěji (11:36), takže poločasový stav 23:66 vypadal vskutku hrozivě a vyvolával myšlenky na říjnovou nejdrtivější porážku v historii klubu s USK Praha. Tehdy hráčky Loko prohrávaly po dvaceti minutách 23:54 a zápas nakonec projely 32:127. Druhá polovina sobotního se však od zápasu s českými mistryněmi výrazně lišila. Trutnov začal hrát.

Nymburský trenér Daniel Kurucz si dvakrát v krátké době po sobě musel vzít oddechový čas, aby „rozjetou“ Lokomotivu přibrzdil. Mladé trutnovské hráčky byly účastníkovi Eurocupu FIBA mnohem důstojnějším soupeřem a předvedly výkon, za který se nemusely stydět. „Přesně tak by to mělo být – bez ohledu na výsledek. Nechat na hřišti vše, to trutnovský divák vždy uměl ocenit a bylo tomu tak i dnes,“ prohlásil Petr Kapitulčin.

Trutnovačky třetí čtvrtinu vyhrály 25:19 a ve čtvrté zvítězily 17:13. V samém závěru utkání i úspěšně odvrátily stobodový příděl, což se v dané situaci dá považovat také za dílčí vítězství, ačkoliv výsledek hovořil jasně pro favorita, který pod Krkonošemi splnil povinnost.

Nejen trenéra Kapitulčina může těšit, jakou hrou se Lokomotiva prezentovala ve druhém poločase. Na druhou stranu během zápasu přišel o další dvě hráčky, když nedohrály Rylichová a Vacková. Podle zpráv ze šatny to vypadá, že příští týden nebude ani jedna k dispozici jak na středeční domácí pohárové utkání proti KP Brno, tak sobotní ligový duel na palubovce USK Praha.

Slavia Praha – Hradec Králové 82:90
Žabiny Brno – Technic Brno 102:55
Ostrava – USK Praha 43:125
Karlovy Vary – Strakonice 77:66