Trutnov nezaváhal, připsal si vysoké vítězství

4.11.2018  •  Basketbal  •
čtenost 502

Basketbalistky trutnovské Lokomotivy dnes zvítězily s velkým přehledem na palubovce celku Teamstore Brno rozdílem 34 bodů - 86:52. Na hřišti dominovaly hned od začátku, do zápasu vstoupily bleskovým vedením 15:1. Příští neděli hraje Trutnov doma v 17 hodin proti KP Brno, které v evropském poháru senzačně porazilo finalistu Eurocupu italské Benátky.

Lokomotiva nepřipustila od začátku zápasu sebemenší komplikace a drtivým nástupem si vytvořila velice rychle vysoký náskok. V první čtvrtině inkasovala jediný koš ze hry, vedla 4:22 a po třinácti minutách už dokonce o 25 bodů - 13:38. Minutu před koncem prvního poločasu vystoupal trutnovský náskok na 31 bodů 20:51.

Teamstore Brno - Trutnov 52:86 (4:22, 22:51, 43:66)

Body: Murgašová 10, Zítková 9, Šívrová 8, Selucká 7, Jandová 5, Stehlíková a Půlpánová 4, Gašicová 3, Szcotková 2 - Carter 20, Šípová 16, Vašáková 10, Adams, Rylichová a Králová 8, Kozumplíková 7, Skutilová a Holubcová 4, Potočková 1. Rozhodčí: Večera, Kubiš, Dombrovský. Fauly: 24:24, TH: 27/18 - 29/19, trojky: 2:5, diváci: 100.

Ve třetí čtvrtině hostující favorit polevil v koncentraci a Brňanky toho využily ke zkorigování rozdílu na dvacet bodů (41:61) a vyhrály třetí čtvrtinu. Náskok Lokomotivy však byl dostatečný, poslední část už zase patřila opět jí a s přehledem dokráčela k vysokému vítězství.

Názory trenérů

Michal Martišek (Trutnov): „Dnes jsme nastupovali v pozici jasného favorita, což často bývají ty nejtěžší zápasy. Celý týden jsme se připravovali hlavně na koncentrovaný vstup do zápasu, který se nám povedl. V první půli jsme hráli jednoduchý basketbal, kontrolovali jsme doskok, využívali naši širší rotaci a hráli aktivně dopředu. O přestávce jsme opět apelovali na maximální koncentraci, ale bohužel zůstalo pouze u teorie. Domácím jsme dovolili osm útočných doskoků ve třetí čtvrtině, a když se k tomu přidalo zpomalení v útoku, Teamstore zaslouženě vyhrál tento úsek hry a snížil bodový rozdíl. Až ve druhé polovině poslední čtvrtiny jsme opět kontrolovali doskok a hráli aktivně, díky tomu vyhráli i druhý poločas a vezeme domů vysoké vítězství. Před reprezentační přestávkou nás čeká ještě doma eurocupové KP Brno, na které se důsledně připravíme a věřím, že i za podpory našich fanoušků předvedeme doma další kvalitní výkon.“

Lucie Zítková (Teamstore Brno): „Začátek zápasu nám nevyšel. Holky bojovaly, ale hloupé chyby v obraně a nízká úspěšnost střelby vytvářely mezi námi a soupeřkami propastný rozdíl, který se nám už nepodařilo stáhnout. Trutnov hrál moc pěkný, útočný basketbal, u nás byla vidět velká bojovnost, jen musíme zapracovat na úspěšnosti střelby.“