Druhá domácí výhra. Trutnov jasně přehrál Strakonice

17.10.2018  •  Basketbal  •
čtenost 555

I druhé domácí utkání v nové sezoně mělo pro basketbalistky Lokomotivy příchuť vítězství. Týden po výhře nad Slovankou zvládly trutnovské hráčky dnes večer bez potíží také souboj se Strakonicemi. V hale ZŠ Komenského se zrodilo vítězství 84:59. Stejně jako minulý týden rozhodlo družstvo trenéra Michala Martiška o výhře ve třetí čtvrtině. Pět domácích hráček nastřílelo dvouciferný počet bodů.

I když v ŽBL bylo na programu již 5. kolo, Lokomotiva hrála teprve třetí utkání. Ve druhém kole měla totiž volno, když na ni vyšla pauza kvůli startu jedenácti týmů v lize, a ve čtvrtém kole odložilo utkání na Žabinách jejich pořadatelství turnaje evropského poháru EWBL. A to ještě Slovanka usilovala o odložení duelu kvůli návratu jejich hráčky ze šampionátu 3x3.

Trutnov - Strakonice 84:59 (22:17, 41:34, 66:46)

Body: Šípová 16, Carter a Kozumplíková 14, Adams 13, Rylichová 11, Potočková 8, Vašáková 4, Holubcová 2, Králová a Lačná 1 - Jeništová 21, Petrušková 17, Halátková 8, Fadrhonsová 6, Poláčková 5, Tomšovicová 2. Rozhodčí: Scholze, Šafařík, Perlík. Fauly: 20:22. 5 osobních chyb: 0:1 (Petrušková). Trestné hody: 24/15 - 17/10. Trojky: 7:3.

Strakonice na úvod sezony prohrály všechny tři zápasy, ačkoliv je pravda, že šanci na úspěch neměly. Na palubovce KP Brno podlehly Jihočešky 49:85, v Hradci Králové 54:104 a doma s USK Praha 44:124. A docela výrazný rozdíl ve skóre přinesl i jejich souboj v Trutnově. Jestliže pod Krkonošemi očekávaly, že sehrají vyrovnanější duel, dělo se tomu tak pouze v prvním poločase.

Domácí Lokomotiva si vypracovala v úvodní desetiminutovce mírné vedení (22:17), jímž disponovala také na konci prvního poločasu (41:34). Trutnovačkám však skvěle vyšel vstup do třetí čtvrtiny, když úvodní pětiminutový úsek vyhrála 14:2. Šňůru osmi bodů v řadě (z toho dvě trojky ze stejného místa) předvedla kapitánka Kozumplíková. Domácí basketbalistky nakonec ovládly třetí čtvrtinu 25:12 a disponovaly náskokem 20 bodů.

Ve 35. minutě vedl Trutnov 79:51. Deset z dvanácti hráček na soupisce se zapsalo mezi střelkyně. Tou nejlepší byla s 16 body Tereza Šípová, přes deset bodů se ještě dostaly Kozumplíková, Carter, Adams a Rylichová. Další zápas čeká Trutnov v sobotu hodinu po poledni na palubovce DSK Basketball Nymburk.

Názory trenérů

Michal Martišek, trenér BK Loko Trutnov: „Nebyl to jednoduchý zápas, v prvním poločase se nám nepodařilo natáhnout náskok na deset a více bodů. Když přitlačíme ve druhé půli, soupeřky mají problémy udržet s námi tempo, také kvůli naší rotaci. Přesně to se potvrdilo a rozhodlo o zápase.“

Petr Martínek, trenér Strakonic: „Gratuluji Trutnovu k druhé výhře v sezoně. V prvním poločase jsme dokázali držet krok a potrápit domácí. Utkání rozhodla třetí čtvrtina, kterou jsme prohráli 25:12. Přešli jsme na jiný obranný systém, dělali ztráty, Trutnov měl vysokou efektivitu střelby. Kozumplíková nám dala dvě trojky, k tomu se přidala šňůra šesti bodů. To byl klíčový okamžik pro vývoj celého zápasu. Věřím, že se dokážeme dobře připravit na nedělní utkání se Slovankou.“

Hradec Králové - Slavia Praha 54:64
USK Praha - Nymburk 95:51
Slovanka MB - Žabiny Brno 60:66
Ostrava - Teamstore Brno 80:86

1. USK Praha 5 5 0 539:239 100.0
2. KP Brno 4 4 0 337:253 100.0
3. Slavia Praha 4 3 1 307:248 75.0
4. Žabiny Brno 4 3 1 302:261 75.0