Famózní Záplatová nasázela Trutnovačkám osm trojek!

24.10.2018  •  Basketbal  •
čtenost 569

První, druhou a čtvrtou čtvrtinu hrály trutnovské basketbalistky vyrovnaný duel. O vítězkách dnešní dohrávky 4. kola ŽBL na Žabinách však rozhodla třetí desetiminutovka, ve které Lokomotiva nabrala na domácí družstvo klíčovou ztrátu. Zápas, který přinesl parádní přestřelku, prohrál tým trenéra Martiška 83:99. V domácím dresu zářila Trutnovačka Petra Záplatová, která zaznamenala 29 bodů.

Zápas byl přeložen z původního termínu kvůli turnaji Východoevropské ligy EWBL, který Žabiny organizovaly v Brně a vyhrály.

Úvodní čtvrtina to byla střelecká exploze z obou stran. Skóre se zastavilo na stavu 34:31. Na domácí straně za deset minut dala 11 bodů Záplatová a stejně se v trutnovském dresu činila Carter. V úvodu druhé čtvrtiny to vypadalo, že Lokomotiva začne ztrácet a Žabiny odskočily až do jedenáctibodového vedení 47:36 v 15. minutě. Trutnov však vrátily do hry Američanky a domácí náskok se smrskl na čtyři body. Poločas 58:54.

Žabiny Brno - Trutnov 99:83 (34:31, 58:54, 80:68)

Body: Záplatová 29, Vacková 32, Matuzonyté 21, Adamcová 7, Dudášová a Stoupalová 5, Šoukalová 4, Křivánková a Malečková 3 - Adams 24, Carter 23, Šípová a Potočková 8, Kozumplíková 7, Králová 6, Skutilová 4, Rylichová 2 a Holubcová 1. Rozhodčí: Karafiát, Zatloukal, Hecl. Fauly: 20:25. Trestné hody: 25/19 - 23/18. Trojky: 14:7. Diváci: 98.

O zápase se rozhodlo ve třetí čtvrtině, kde trutnovské basketbalistky tahaly za kratší konec a tuto část hry prohrály 14:22. Po snížení Skutilové v poslední minutě na 75:68 přišla trojka Záplatové a dvouciferný náskok domácích pak ještě vylepšila Vacková. V úvodu čtvrté čtvrtiny se díky Adams a jejím pěti bodům v řadě podařilo ještě hostujícímu družstvu dostat pod desetibodovou ztrátu (83:74), ale vzápětí Žabiny navýšily svůj náskok až na 18 bodů a zápas dovedly v klidu do vítězného konce. Stovka domácím unikla, respektive Trutnov ji ubránil o jeden bod.

Parádní výkon podala za domácí trutnovská reprezentantka Petra Záplatová. Šestadvacetiletá rozehrávačka strávila na hřišti 33 minut a 33 vteřin. Nastřílela 29 bodů, z toho neuvěřitelných 8 trojek z 10 pokusů! Ve střelbě z pole to měla 9/2 a trestné hody 1/1. Ještě si připsala 5 asistencí a 3 doskoky.

„Minimálně první poločas se musel líbit všem fanouškům basketbalu, nám trenérům už trošku méně. Už dlouho jsem neviděl v ženském zápase skóre 58:54 po prvním poločase. Hrálo se velice ofenzivně. Bylo jasné, že tohle tempo nemůže vydržet celý zápas, a bylo jen otázkou času, u koho to přijde dřív. Domácí hráčky nám ve třetí čtvrtině utekly. Snažili jsme se dostat zpátky do zápasu, podařilo se nám rozdíl ve skóre snížit, ale Žabiny jsou v současnosti natolik zkušeným družstvem, že si svoje vedení pohlídaly. Našim holkám nemám co vyčíst. Po sobotním výkonu v Nymburku jsme opět dokázali, že můžeme hrát vyrovnaně s týmy z první šestky. Domácím gratuluji k zaslouženému vítězství,“ řekl k utkání trenér Lokomotivy Michal Martišek.

V další dnešní dohrávce prohrály Strakonice doma s Ostravou 66:69. Příští zápas sehrají basketbalistky Lokomotivy v neděli na domácí půdě, kde od 17 hodin vyzvou pražskou Slavii.

1. USK Praha 6   6 0 661:298 100.0
2. KP Brno 5   5 0 434:311 100.0
3. Žabiny Brno 5   4 1 401:344 80.0
4. Nymburk 6   4 2 477:426 66.7
5. Slavia Praha 5   3 2 366:370 60.0
6. Hradec Králové 6   3 3 526:389 50.0
7. Trutnov 5   2 3 352:399 40.0
8. Mladá Boleslav 5   1 4 279:439 20.0