Lokomotiva potrápila favorita, ten uzmul výhru až v závěru

20.10.2018  •  Basketbal  •
čtenost 408

Nescházelo moc a málem se narodil senzační výsledek. Basketbalistky Lokomotivy v dnešním utkání v Nymburku ještě ve 35. minutě držely s třetím týmem minulého ročníku ŽBL a účastníkem Eurocupu vyrovnaný stav 46:46. Až pak domácí favorit rozhodl o svém vítězství 64:51.

Povzbuzené dvěma domácími výhrami odjely hráčky Loko do Nymburka s cílem co nejvíce potrápit soupeře, kterého ve čtvrtek čeká úvodní duel Eurocupu proti Ružomberoku. Že se to družstvu trenéra Michala Martiška bude dařit skoro až do konce zápasu, bylo příjemným překvapením. Ač už vzájemný duel v přípravě na mezinárodním turnaji O pohár města Trutnova, kde se oba celky utkaly o 3. místo a Nymburk vyhrál 83:69, přitom po osmnácti minutách prohrával 33:46, ukázal, že Lokomotiva se nebojí.

Nymburk - Trutnov 64:51 (11:14, 28:29, 46:42)

Body: Wells 13, Stehlíková 12, Krakovičová 11, Sklenářová 7, Mircová 6, Hošková a Bittar 4, Khomenchuk 3, Prytz a Krejzová 2 - Rylichová 13, Kozumplíková 12, Šípová 10, Adams 7, Vašáková 4, Carter a Skutilová 2, Holubcová 1. Rozhodčí: Vávrová, Kubiš, Dombrovský. Fauly: 17:22. Trestné hody: 19/11 - 16/9. Trojky: 5:4. Diváci: 29.

Od začátku to dokazovala i dnes. Hned v úvodu se Trutnovačkám podařilo otočit skóre z 5:2 na 5:11 a první čtvrtina skončila příznivěji pro hostující tým - 11:14. Ve druhé čtvrtině Lokomotiva odskočila do sedmibodového vedení, které však domácí celek zlikvidoval. Trojka Adams na 25:25 ovšem zastavila Nymburk ve větším rozletu a v závěru poločasu se vedení opět stěhovalo na stranu Trutnovaček - 28:29.

Také ve druhém poločase hrály hostující basketbalistky s favoritem vyrovnanou partii, po trestných hodech Kozumplíkové měl Trutnov v závěru třetí čtvrtiny o dva body navrch 40:42, ovšem v úplné koncovce ještě Nymburk stihl udělat šňůru šesti bodů - 46:42. Úvodních čtyři a půl minuty ze čtvrté čtvrtiny však vyšel střelecky naprázdno a Trutnov srovnal na 46:46. Rozhodnutí zápasu přišlo za další dvě minuty. Za stavu 48:47 trefila dvě trojky po sobě Mircová (jediné body této hráčky v utkání), rázem domácí basketbalistky vedly o sedm bodů (54:47) a Martiškova družina se ani po oddechovém čase už do zápasu nedokázala vrátit.

Konečný třináctibodový rozdíl ve skóre je tak vzhledem k průběhu utkání pro Trutnov docela krutý. „Jsem nesmírně spokojen s přístupem k zápasu i přípravou na něj. Do Nymburku jsme jeli s jasným cílem vyhrát a podle toho vypadaly tréninky před utkáním. Soupeře jsme zaskočili zejména výbornou obranou v prvních patnácti minutách. Pak Nymburk pochopil, že musí přidat a začal hrát mnohem agresivněji, způsobem, jakým se hraje moderní basketbal na nejvyšší úrovni. Do konce prvního poločasu jsme sice ztratili osmibodový náskok, ale postupně bylo vidět, že si na tenhle způsob zvykáme. Ve druhé půli se pokračovalo ve stejném tempu a až do 34. minuty jsme se střídali s domácími ve vedení. Rozhodujícími momenty byly dvě trojky Elišky Mircové čtyři minuty před koncem. K vítězství s takto kvalitním soupeřem nám dnes chybělo málo. V závěru se přeci jen projevily zkušenosti domácích z těžkých zápasů. Chci poděkovat hráčkám za přístup a bojovnost. Ukázali jsme, že umíme hrát i se soupeřem z horní šestky. Na tom, abychom je i častěji poráželi, musíme ještě zapracovat, ale věřím, že jsme na dobré cestě,“ hodnotil utkání trenér Michal Martišek.

Ve středu basketbalistky Lokomotivy zajíždějí k dohrávce na brněnské Žabiny.