Lokomotiva uspěla v domácí premiéře a má první výhru

10.10.2018  •  Basketbal  •
čtenost 635

Basketbalistky Lokomotivy vybojovaly první vítězství v sezoně, které přišlo hned ve druhém zápase. V domácí premiéře Lokomotiva dnes přehrála mladoboleslavskou Slovanku 86:70, a to především po velmi dobrém výkonu ve druhém poločase. Na vítězství se bodově podílely všechny hráčky týmu trenéra Martiška, jehož nejlepší střelkyní byla s 18 body Američanka Brittany Carter.

Před zahájením utkání se držela minuta ticha za MUDr. Vladimíra Dolejšího, dlouholetého trutnovského a krajského basketbalového funkcionáře, ligového rozhodčího a komisaře, který zemřel v sobotu po dlouhé nemoci ve věku 77 let.

Basketbalistky Lokomotivy čekal v domácí premiéře stejný soupeř jako před rokem, kdy Slovanka v Trutnově zvítězila 86:64. A také dnes na tom po prvním poločase bylo lépe družstvo ze škodováckého města. Ale jen o dva body. Zápas v prvních dvou čtvrtinách totiž přinesl vyrovnaný souboj, v němž se ani jedno družstvo nedokázalo utrhnout do výraznější vedení.

Trutnov - Strakonice 86:70 (23:22, 35:37, 58:51)

Body: Carter 18, Rylichová 14, Adams 13, Kozumplíková 12, Šípová 10, Vašáková a Králová 6, Potočková 3, Šimková a Skutilová 2 - Vorlová 22, Satoranská 16, Motyčáková a Ondroušková 10, Opočenská 5, Rybová 4, Klokočníková 3. Rozhodčí: Blahout, Kubiš, Křičková. Fauly: 17:24. 5 osobních chyb: 1:2 (39. Potočková - 26. Motyčáková, 40. Vorlová). Trestné hody: 32/25 - 16/12.

Zvyšovat rozdíl ve skóre se začal až po přestávce. Ve prospěch domácího celku. Trutnovským hráčkám se podařilo ve třetí čtvrtině odskočit až do jedenáctibodového náskoku (54:43).

Hostující družstvo, kterému se už ve 26. minutě vyfaulovala Motyčáková, ještě na začátku čtvrté desetiminutovky udržela ve hře nejlepší střelkyně zápasu Tereza Vorlová, která zaznamenala v řadě devět bodů svého týmu.

Od stavu 67:60 ve 33. minutě však Trutnov proměnil utkání v menší exhibici a šňůrou osmi bodů na 75:60 zlomil odpor Slovanky. Ve druhém poločase nastřílely domácí hráčky 51 bodů, zatímco soupeřky jen 33. Double-double si v zápase připsala za 13 bodů a 14 doskoků Američanka Jordan Adams.

Další utkání čeká Lokomotivu za týden, kdy opět v hale ZŠ Komenského, kde si dnes příznivci trutnovského basketbalu poprvé mohli zakoupit permanentku na celou sezonu, vyzve Strakonice.

Trenér Slovanky MB Radek Šnábl a domácí kouč Michal Martišek hodnotí zápas.

Žabiny Brno - USK Praha 58:83
Ostrava - Nymburk 68:84
KP Brno - Slavia Praha 74:73
Hradec Králové - Strakonice 104:54

1. USK Praha 3   3 0 320:144 100.0
2. KP Brno 3   3 0 236:197 100.0
3. Hradec Králové 3   2 1 274:177 66.7
4. Nymburk 3   2 1 261:200 66.7