reklama 

Mezinárodní turnaj přivede do Trutnova tři týmy Eurocupu

20.9.2018  •  Basketbal  • 
čtenost 270

Od pátku do neděle se v hale ZŠ Komenského uskuteční 19. ročník mezinárodního turnaje basketbalistek O pohár města Trutnova. Letošními účastníky vedle trojice českých klubů Trutnov, Hradec Králové a Nymburk budou ještě MBK Ružomberok ze Slovenska, Gorzow Wielkopolski z Polska a GISA Lions SV Halle z Německa.

Mezinárodní turnaj přivede do Trutnova tři týmy Eurocupu

Německý klub a tradiční účastník v Trutnově těsně před začátkem letošního ročníku nahradil ve startovním poli maďarský tým PINKK Pécsi 424, který stornoval start kvůli rozsáhlé marodce. Díky rychlé domluvě se však pořadatelům podařilo doplnit počet družstev na původních šest, které budou rozdělené do dvou skupin po třech a podle pořadí v nich si zahrají v neděli o konečné umístění.

Domácí tým BK Loko Trutnov nastoupí v pátek v 17.30 hodin v zahajovacím zápase turnaje proti slovenskému vicemistrovi a účastníkovi Eurocupu Ružomberoku. V sobotu se utká s německým Halle. V neděli pak čeká Lokomotivu utkání o konečné umístění.

„Po letní přípravě se těšíme na turnaj, ve kterém si konečně vyzkoušíme i zápasovou konfrontaci. Obsazení je jako vždy velmi kvalitní a jsem rád, že se tento rok na turnaji představí opět šest družstev. Těšíme se také na naše výborné fanoušky. Věřím, že si najdou čas a přijdou podpořit náš nově se tvořící kolektiv," řekl před turnajem nový hlavní trutnovský trenér Michal Martišek.

Ve druhé skupině se potkají dva účastníci Eurocupu Nymburk s Gorzowem a Hradec Králové, který bude letos startovat ve Středoevropské lize CEWL. Zajímavostí je, že dva celky z trutnovského turnaje, Nymburk a Ružomberok, byly nalosovány do stejné skupiny Eurocupu a už za měsíc 25. října se utkají v důležitém pohárovém souboji na nymburské palubovce.

Vstupné na turnaj O pohár města Trutnova je zdarma. Fanoušci můžou tipovat výsledky zápasů na speciálním turnajovém webu turnaj.bktrutnov.cz.

Program turnaje

pátek
17.30: Trutnov - Ružomberok
19.30: Gorzow - Nymburk

sobota
11.00: Ružomberok - Halle
13.00: Nymburk - Hradec Králové
16.00: Halle - Trutnov
18.00: Hradec Králové - Gorzow

neděle
10.30: utkání o 5. místo
12.30: utkání o 3. místo
14.30: finále

(bk, bog)
redakce@trutnovinky.cz
foto: Jan Bartoš

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama