reklama 

Bubny, trubky a hlavně hlasivky s sebou, zve kapitánka na play-off

8.3.2019  •  Basketbal  • 
čtenost 443

Play-off začíná! Basketbalistky Lokomotivy Trutnov v sobotu odehrají na palubovce brněnských Žabin první utkání čtvrtfinálové série. Doma se představí v úterý. Favoritem série je parta z jihomoravské metropole, kterou na postu rozehrávačky diriguje trutnovská reprezentantka Petra Záplatová. Družstvo trenéra Michala Martiška ale v základní části ukázalo, že se nikoho nebojí. To potvrzuje i kapitánka Kateřina Kozumplíková, kterou jsme před startem vyřazovacích položil pár otázek.

Bubny, trubky a hlavně hlasivky s sebou, zve kapitánka na play-off

V jakém rozpoložení se nachází Lokomotiva před vstupem do play-off?
Po posledním zápase s Ostravou jsme měli možnost pár dní si všichni odpočinout a nabrat nové síly do dalších bojů. Od pondělí jsme se vrátili opět na palubovku, panuje dobrá nálada a ladíme formu na první zápas play-off.

Čemu přisuzuješ, že jste po základní části skončili na šestém místě?
Po loňské neúspěšné sezóně prošel tým obměnami jak na trenérských, tak hráčských pozicích. Každý z nově příchozích vnesl do týmu něco nového. Některé mladší hráčky na sebe už musely vzít trochu větší zodpovědnost a myslím si, že se své role zhostily skvěle, a tým se o ně může opřít. Skladba týmu vyšla podle mě na výbornou, protože jsme si sedly nejenom hráčsky, ale především lidsky. Táhneme za jeden provaz a to se odráží i na naší hře.

V sezoně jste si dokázali, že také Žabinám můžete vzdorovat, nicméně oba zápasy jste prohráli (61:89, 83:99). Co ve čtvrtfinále udělat jinak?
V obou prohraných zápasech jsme měli nízké procento střelby jak za dva, tak za tři body. To byl rozhodující faktor obou zápasů. Také se musíme lépe vypořádat s hodně tvrdou a agresivní hrou jak na útočné, tak především obranné polovině hřiště. V ostatních činnostech jsme byli vyrovnaným soupeřem, ba dokonce v některých jsme byli i úspěšnější než Žabiny. Takže pokud zlepšíme střelbu, můžeme třeba pomýšlet i o něco výše.

V obou zápasech patřila ke stěžejním hráčkám Petra Záplatová, která prokazuje skvělou formy. Jak ji budeš(te) bránit?
Péťa hraje tuto sezónu výborně, bohužel k naší smůle proti Trutnovu dominovala na hřišti ještě více než proti jiným soupeřům. Taktiku ohledně obran jednotlivých hráček určí pan trenér před zápasem každé z nás.

Jaké další největší nebezpečí vidíš ze strany Brna?
Hrají moderní, rychlý, agresivní basketbal s málo složitostmi z hlediska útoku. Mají spoustu nepříjemných střelkyň z dálky, které se nám snad podaří eliminovat. A určitě bych neměla zapomenout na podkošové hráčky, které mají mnohem vetší výškové i silové parametry než naše pivotmanky.

Jak jste se na čtvrtfinále připravovali v uplynulých dnech od posledního zápasu v lize?
Po pár dnech volna jsme opět v jednom kole. Na trénincích se poctivě pracuje a nikdo nic nevypustí. Proběhly i nějaké porady z hlediska našeho útoku a obrany, tak snad budeme na první boj všichni co nejlépe připraveni.

Máš nějaký vzkaz pro fanoušky před úterním soubojem na Komendě, který může být poslední domácím v sezoně?
Doufáme, že vás letos naší hrou bavíme a budeme vás ještě nějakou dobu bavit i nadále, ale k tomu potřebujeme, abyste nás přišli podpořit na úterní zápas ještě v hojnějším počtu. Bubny, trubky a hlavně hlasivky s sebou a těšíme se na vás.

PROGRAM ČTVRTFINÁLE PLAY-OFF ŽBL

1. utkání sobota 9. 3. - 18.00: Žabiny Brno - Trutnov
2. utkání úterý 12. 3. - 18.30: Trutnov - Žabiny Brno
3. utkání čtvrtek 14. 3. - 17.00: Žabiny Brno - Trutnov
4. utkání čtvrtek 21. 3. - 18.30: Trutnov - Žabiny Brno
5. utkání sobota 23. 3. - 20.00: Žabiny Brno - Trutnov

Čtvrtfinále se hraje na tři vítězné zápasy.

Další čtvrtfinálové dvojice:
USK Praha - Slovanka MB
KP Brno - Slavia Praha
Nymburk - Hradec Králové

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
foto: Jan Bartoš

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama