reklama 

Záplatová: Po sezoně se chci dívat na tři medaile

8.3.2019  •  Basketbal  • 
čtenost 674

Čtvrtfinálová série proti klubu, kde jí basketbal naučili a odkud se dostala až do reprezentace, čeká Petru Záplatovou. Trutnovská rozehrávačka obléká dres brněnských Žabin, kde se v základní části ŽBL stala nejlepší střelkyní týmu (254 bodů), přičemž v posledním utkání proti KP Brno pokořila hranici 2000 ligových bodů. Úvodní duel čtvrtfinále Žabiny versus Lokomotiva se hraje v sobotu od 18 hodin v brněnské hale Rosnička.

Záplatová: Po sezoně se chci dívat na tři medaile

V jakém rozpoložení se nachází klub ze Žabovřesk před vstupem do play-off?
Myslím, že ve velmi dobrém. V týmu máme pohodovou atmosféru, víme ale, že nás čeká opravdu těžký týden. Nejen, že máme play-off, ale také se budeme připravovat na Final Four EWBL, které nás čeká příští víkend. Budeme hrát pět zápasů během sedmi dní a plus cestování, takže to bude fyzicky a i trochu psychicky náročné. Každopádně si myslím, že na tuto část sezony jsme dobře připraveni.

O tom, že narazíte na Trutnov, se rozhodlo až v posledním kole díky vaší výhře na palubovce KP Brno a prohře Nymburka na Slavii. Popravdě, věřila jsi tomu, že to takhle dopadne?
Věděli jsme, že abychom opět poskočili na třetí místo, tak to není jen o nás. Tak i tak jsme ale potřebovali na KP vyhrát a jít popřípadě ze čtvrtého (lepšího) místa do play-off. První zápas s KP jsme neodehráli vůbec špatně a skončilo to těsným rozdílem. Věděli jsme, že ten druhý, pro nás velmi důležitý, bude něco podobného. Oba dva týmy byly dobře připravené, byla hlučná kulisa a přišlo docela dost lidí. My jsme tentokrát nedali KP tolik šancí nás po našich ztrátách trestat a byli jsme natolik týmový a disciplinovaný tým, že jsme si výhru zvládli obhájit. Přispělo k tomu nevelkým dílem také naše procento střelby, které bylo celkem vysoké. Zápas Slavie a Nymburka jsme samozřejmě všichni sledovali. A to že Slavia nakonec vyhrála byla pro nás taková třešnička na dortu. Ten zápas možná ovlivnilo zranění nejlepší hráčky Nymburka - Wells, bohužel pro ně, ale asi to tak mělo být.

Jakou očekáváš sérii s Trutnovem?
Myslím, že Trutnov má velmi mladý a docela dost běhavý tým a že jsme si stylem, kterým hrajeme docela podobní. My chceme hrát rychle dopředu a zakončovat co nejrychleji a v podstatě se nedostat do toho běžného systému hry, který hraje většina ostatních týmů. Toto praktikuje i Trutnov. V čem bude asi velký rozdíl je to, že budeme mít větší sílu pod košem, jelikož Trutnov nemá žádnou typickou podkošovou hráčku. Logicky se tak budeme snažit naše dlouhé co nejvíce využívat. Upřímně doufám, že sérii nebudeme prodlužovat a že ukážeme svou sílu, kterou v týmu máme.

Jaké největší nebezpečí vidíš ze strany Trutnova?
Jejich velká přednost je to, že rychle vybíhají do protiútoku ve všech 5ti hráčkách. Jelikož, jak už jsme zmínila, nemají typickou podkošovou hráčku, tak vybíhá úplně každý. Na to si musíme dát velký pozor a protiútok jim zastavovat. Další jejich sílu bych viděla v počtu vystřelených trojek a útočných doskocích, což je trochu paradox. Každopádně předešlé zápasy jsme na to byli připaveni, takže už víme, že se s tím poprat umíme a víme na co se připravit.

Když se na to podíváme z druhé strany a do statistik, tak největší zbraní Žabin, alespoň co se týká nastřílených bodů, je Záplatová. Co ty na to?
Já na to, že zbraní v týmu máme mnohem víc. Máme dlouhé hráčky, které se velmi dobře orientují pod košem. Máme čtyřky, které jsou naší velkou zbraní, jelikož mají dobré střelecké procento. Máme rozehry, které umí přitlačit na míč a tím znepříjemnit a narušit systém soupeře. Máme další střelce na křídlech, takže si myslím, že když se nedaří jedné, vezmou to ti ostatní a jedeme dál.

Jak si přeješ, aby tvoje první sezona v Brně dopadla? Bronz z Final Four Středoevrospké ligy už máte…
Ano, jednu medaili už máme a já bych po sezoně chtěla koukat na tři. EWBL jsme si dobře rozehráli, bohužel tedy na Final Four máme v losu TTT Rigu, což je euroligový tým, takže to bude pro nás velmi těžký soupeř. Ale nic není předem rozhodnuté. A v české lize? První krok je hlavně postoupit dál přes Trutnov a pak uvidíme. Já mému týmu věřím a doufám v co nejlepší výsledky.

PROGRAM ČTVRTFINÁLE PLAY-OFF ŽBL

1. utkání sobota 9. 3. - 18.00: Žabiny Brno - Trutnov
2. utkání úterý 12. 3. - 18.30: Trutnov - Žabiny Brno
3. utkání čtvrtek 14. 3. - 17.00: Žabiny Brno - Trutnov
4. utkání čtvrtek 21. 3. - 18.30: Trutnov - Žabiny Brno
5. utkání sobota 23. 3. - 20.00: Žabiny Brno - Trutnov

Čtvrtfinále se hraje na tři vítězné zápasy.

Další čtvrtfinálové dvojice:
USK Praha - Slovanka MB
KP Brno - Slavia Praha
Nymburk - Hradec Králové

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
foto: Jan Bartoš

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama