reklama 

Trutnov zahájí sezonu poslední zářijový víkend doma s KP Brno

23.7.2019  •  Basketbal  • 
čtenost 354

Nadcházející sezóna ŽBL již zná svůj jízdní řád a přinese několik novinek. Tou zásadní je počet účastníků nejvyšší soutěže. Práva od týmu Nymburka převzal ambiciózní celek z Chomutova a seznam účastníků opustil také Teamstore (Technik) Brno. V ŽBL se tak představí v sezóně 2019/20 jen deset družstev.

Trutnov zahájí sezonu poslední zářijový víkend doma s KP Brno

První kolo je plánováno na poslední zářijový víkend, trutnovský tým přivítá v hale ZŠ Komenského jediného českého účastníka Eurocupu v následujícím ročníku - celek KP Brno.

Po úvodním duelu s favorizovaným Brnem, které Lokomotiva loni dokázala v domácím prostředí nečekaně vysoko porazit, Trutnov v rychlém sledu čekají zápasy na Slavii (středa 2. 10.), doma se Strakonicemi (5. 10.), na Slovance (9. 10.) a doma s Žabinami (12. 10.). Až poté program nejvyšší soutěže zvolní a bude se hrát jen o víkendech, navíc i letos bude soutěž dvakrát přerušena reprezentační přestávkou. Program zápasů Lokomotivy najdete ZDE.

Na rozdíl od posledních ročníků po základní části přichází se snížením počtu účastníků mírná změna formátu soutěže. Základní část ŽBL bude mít osmnáct kol a následovat bude nadstavba v podobě skupin na 2. - 5. místě (6 utkání - každý s každým doma i venku) a na místě 6. - 10. (4 utkání - se dvěma celky doma, se dvěma venku). Výsledky se budou započítávat a následně nejlepší osmička postoupí do čtvrtfinále (první celek po základní části postupuje automaticky).

Následné play-off se hraje již tradičně na tři vítězná utkání, naopak týmy na posledních dvou místech již nehrají žádné play-out a soutěž pro ně končí. Poslední celek teoreticky může následně čekat baráž - v případě, že by vítěz 1. ligy žen měl zájem o postup do ŽBL.

TRADIČNÍ TRUTNOVSKÉ TURNAJE

Velmi zajímavé obsazení nabídnou tradiční turnaje v měsíci září. Kadetky, juniorky i ženy postupně změří síly s kvalitními soupeři, kteří se každý rok velice rádi vracejí do Trutnova. 

Jako první změří síly kadetky (6. - 8. září), a to již ve 12. ročníku Memoriálu Milana Losy. Po vynucené úpravě v loňském ročníku, kdy jsme s ohledem na opravu haly gymnázia hostili „pouze“ pět týmů, letos trutnovský klub znovu uspořádá třídenní klání pro osm účastníků včetně zahraničního účastníka z Bratislavy. Další celky, které se přihlásily až po naplnění kapacity bohužel musel nechat jen v pozici náhradníků. I to ukazuje na skvělé renomé turnaje.

Další víkend bude hala patřit turnaji juniorek (13. - 15. září). Desátého ročníku turnaje O pohár města Trutnova, který v minulosti nesl i název Axxa Cup či UP Group Cup, se také zúčastní osm celků včetně dvou družstev domácího klubu. 

Vrcholem přípravy by měl být znovu výborně obsazený turnaj žen, kdy je na programu jubilejní dvacátý ročník! Kromě domácího celku se v Trutnově (20. - 22. září) představí obhájce turnajového titulu (a mistr Slovenska) Ružomberok, vicemistr z Piešťan, medailisté české nejvyšší soutěže Žabiny Brno a Sokol Hradec Králové a také silný polský Gorzów.

 

(bk, bog)
redakce@trutnovinky.cz
foto: Jan Bartoš

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama