reklama 

Muži Lokomotivy hrají o víkendu doma o postup do druhé ligy

10.4.2019  •  Basketbal  • 
čtenost 954

Final Four Východočeské ligy mužů se bude o víkendu hrát v hale ZŠ Komenského a jako favorit čísla 1 do závěrečných bojů sezony půjde domácí Lokomotiva. Trutnov ovládl základní část s bilancí 20 vítězství a čtyř porážek. „Určitě chceme soutěž vyhrát! Co bude potom, budeme řešit až po sezoně,“ řekl hrající trenér mužstva Ladislav Malý mladší. Dalšími účastníky turnaje jsou Nová Paka, Náchod a Turnov, který bude soupeřem Lokomotivy v semifinále.

Muži Lokomotivy hrají o víkendu doma o postup do druhé ligy

Trutnovský klub postavil před sezonou družstvo mužů po roční přestávce. Jeho vznik umožnil především návrat bratrů Ladislava a Matěje Malých z angažmá v jiných klubech, dále návrat některých zkušených odchovanců k basketbalu a v neposlední řadě i postupný přechod juniorů do mužské kategorie.

Ze začátku jsme šli do velké neznámé. Dlouho se u nás tato soutěž nehrála a nevěděli jsme, jaká je její úroveň. Konečný výsledek základní části je pro nás překvapením,“ uvedl Láďa Malý. Po první polovině základní části neměla Lokomotiva ani jednu porážku. „Z hecu jsme si řekli, že to vydržíme do konce sezony,“ usmál se trenér. Samozřejmě byla otázka času, kdy nějaké prohry přijdou, ale naštěstí jich nepřišlo mnoho, což Trutnovu stačilo k prvnímu místu a tím i k pořádání závěrečného Final Four.

Program Final 4 VLM

sobota
16.00: Nová Paka - Náchod
18.30: Trutnov - Turnov

neděle
11.00: utkání o 3. místo
13.30: finále

Před posledním hracím víkendem tak měli basketbalisté Loko cíl jasný - vyhrát všechna tři utkání a udržet vedoucí příčku. To se podařilo. V páteční domácí dohrávce proti Královským Sokolům zvítězili 98:68, v sobotu v Přelouči 89:67 a v neděli v Chrudimi 93:63. „Věděli jsme, že dva z těchto soupeřů byli ze spodní části tabulky a chtěli jsme, aby si i zahráli všichni. Nakonec také Přelouč nastoupila v okleštěné sestavě a umožnila nám tak cestu za snadným vítězstvím,“ sdělil k zápasům Láďa Malý.

První místo v tabulce po základní části potvrzuje, že si tým sednul, přestože to byla také velká neznámá. Sešli se totiž hráči, kteří spolu nikdy nehráli. Od prvních zápasů však ukazovali svou kvalitu. Předností družstva je bezesporu rychlost. Tým je poskládaný většinou z kluků do 25 let, které doplňují čtyři zkušenější hráči. Ostatní celky jsou složené spíše ze zkušenějších (starších) hráčů, kteří ještě nechtějí do basketbalového důchodu. I proto se Trutnov snaží o rychlou hru a zatím to na soupeře platí.

Pro Final Four budou mít navíc basketbalisté Loko výhodu domácího prostředí, které jim jistě přidá nějaká procenta k výkonu. „I na základní část nebyla hala úplně prázdná a budeme rádi, když na Final Four přijde více lidí,“ pozval diváky do hlediště Láďa Malý a doplnil, že zde budou hrát čtyři kvalitní družstva, která se prezentují basketbalem na docela dobré úrovni. „Pokud by navíc v neděli došlo na derby Trutnov - Nová Paka, nebude určitě o zajímavé situace nouze,“ usmál se.

V sobotním semifinále se Trutnov utká Turnovem, na jehož palubovce o čtyři body vyhrál, ale doma naopak o čtyři body prohrál. „Z těch tří semifinalistů je asi jedno, s kým budeme hrát. Vyrovnanost tabulky to potvrzuje. Turnov je tým, který se hodně opírá o podkošové hráče a na to se budeme snažit připravit.  U tohoto týmu úplně neplatí, že by tu byli převážně zkušení hráči, ale jejich výškovou převahu se my opět budeme snažit předčit rychlostí,“ nastínil k semifinálovému souboji, který začíná v 18.30 hodin.

„Východočeskou ligu chceme určitě vyhrát! Co bude potom, to budeme řešit až po sezoně. Trutnovu by druhá liga slušela, ale taky je potřeba to probrat s každým hráčem zvlášť. A i finanční stránka není zanedbatelná,“ pronesl k ambicím mužstva Láďa Malý, jenž v loňském roce významně pomohl Královským Sokolům z Hradce Králové k postupu do Kooperativa NBL. Po návratu pod Krkonoše nyní plní roli hrajícího trenéra.

Jak se mu tým koučuje přímo z palubovky? „Hrozně. Nechápu, jak to někdo může dělat celé sám. Jsem rád, že je s námi na zápasech Hynek Stiehl a může střídat, zajišťovat pořadatelství domácích zápasů, počítat statistiky na web a podobně. Já se pak můžu věnovat „roli“ rozehrávače a maximálně při přerušení hry pak můžu nějaké poznatky říct, když popadnu dech,“ usmál se. Při jeho zranění na přelomu roku si vyzkoušel na lavičce i pozici „plnohodnotného“ trenéra a to je prý také o nervy. „Měl jsem občas sto chutí jít na hřišti a pomoct, ale nešlo to,“ uzavřel.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
foto: Jan Bartoš

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama