Úpická Sparta vládne Krkonošské lize ÚBS, slaví už šestý titul

7.4.2019  •  Basketbal  •
čtenost 847

Finálovým turnajem byl v pátek v hale trutnovského gymnázia zakončen 26. ročník Krkonošské ligy ÚBS. Vítězem amatérské soutěže basketbalistů se stejně jako před rokem stala úpická Sparta, která ve finále porazila vítěze základní části Irský Vydle. Úpické družstvo se tímto triumfem osamostatnilo v čele historického pořadí nejúspěšnějších celků soutěže, z putovní trofeje se radovalo již pošesté.

Program závěrečných bojů o letošní umístění zahájilo na gymplu utkání o třetí místo mezi OTF a Fan´s Trutnov. OTF vstoupil do utkání lépe, ale Fan´s se v polovině první čtvrtiny rozehrál a začal proměňovat své šance. Dobrá obrana a snadné body z rychlých protiútoků pak udržovaly fanoušky ve vedení, které uhájili až do konce a obsadili třetí místo.

utkání o 3. místo: OTF - Fan´s Trutnov 45:64 (10:18, 13:18, 11:17, 11:11). Nejvíce bodů: Freisler a Nežádal 10 - Kraus 16, Vlášek 13, Páv 12. Osobní chyby: 14:17. Trojky: 2:6 (Urbanec 2 - Kraus 2 ,Kužel 2, Kyncl, Vlášek). Trestné hody: 18/13 - 10/4.

Finálové obsazení bylo již pátým rokem za sebou stejné. V roce 2015 vyhrála Sparta Úpice o sedm bodů, v dalších dvou letech slavily Irský Vydle po výhrách o jeden respektive dva body. A loni slavili opět Úpičtí, kteří zvítězili 86:82. Letošní finále skončilo nejvýraznějším rozdílem ve skóre.

Po celé utkání byla ve vedení úpická Sparta. Rozhodující náskok se zrodil v prvních dvou minutách druhé čtvrtiny, kdy Úpičtí odskočili o deset bodů a mírné vedení hájili po celý zbytek utkání. Po výhře 71:58 tak slavili již šestý titul a stali se nejúspěšnějším týmem historie. Na dalších místech v počtu triumfů jsou Ambara Trutnov s pěti a Irský Vydle se čtyřmi prvenstvími.

finále: Irský Vydle - BC Sparta Úpice 58:71 (11:14, 15:22, 16:18, 16:17). Body: Plašil 16, Potoček 11 - Chvojka 16, Kejzlar 15, Selinger 14. Osobní chyby: 24:22. 5 osobních chyb: 1:0 (Paulík). Trojky: 4:3 (Slezák 2, Potoček, Smutný - Chvojka 2, M. Klučka). Trestné hody: 24/10 - 23/12.

Na slavnostním vyhlášení výsledků byli také ocenění nejlepší trojkař soutěže Martin Kužel (Fan´s Trutnov), nejlepší střelec trestných hodů Martin Kejzlar (Sparta Úpice) a nejlepší střelec podle průměru bodů na zápas Jan Krejčí (Irský Vydle).