Poslední čtvrtina změnila pohárový souboj v nymburskou záležitost

17.1.2019  •  Basketbal  •
čtenost 280

Basketbalistky BK Loko Trutnov prohrály ve středečním utkání čtvrtfinále Českého poháru s favorizovaným soupeřem z Nymburka 55:77, ačkoliv ještě minutu před koncem třetí čtvrtiny držely vyrovnaný stav 46:46. Aktuálně druhý celek tabulky ŽBL, který před týdnem vypadl z play-off EuroCupu Women, postoupil do Final Four Českého poháru v Karlových Varech.

Lokomotiva sehrála s favoritem vynikající tři čtvrtiny, kdy mu byla zcela vyrovnaným soupeřem, ale tu závěrečnou prohrála 9:27. V nástupu do poslední čtvrtiny Nymburk zaznamenal osmnáct bodů v řadě, vybudoval si rychle dvacetibodový náskok a do té doby dramatický zápas radikálním způsobem rozhodl.

Trutnov - Nymburk 55:77 (17:10, 32:37, 46:50)

Body: Adams 14 , Carter a Kozumplíková 13, Potočková 6, Šípová a Rylichová 4, Finková 1 - Krejzová 17, Wells 15, Krakovičová 14, Paris 10, Delic 6, Mircová 5, Hošková a 4, Bittar 2. Rozhodčí: Kec, Jeřáb, Vošahlík. Fauly: 15:15, TH: 10/6 - 8/7, trojky: 7:6, technické chyby: 1:0 (Carter), diváci: 100.

„Konečný výsledek je podle mě pro nás dost krutý s ohledem na to, jak zápas vypadal. Na palubovce jsme nechali všechno, bojovali do poslední chvíle a nemáme se za co stydět. Navíc se nám v prvním poločase zranila Terka Šípová, naše rotace se tím ještě snížila, a to se v závěru utkání proti tak vyspělému soupeři projevilo a došly nám síly. Nymburk nicméně vyhrál zaslouženě a gratuluji mu k postupu do finálového turnaje," řekl trenér BK Loko Trutnov Michal Martišek.

Finálový turnaj Českého poháru basketbalistek se uskuteční 9. a 10. března v Karlových Varech.