reklama 

Skvělý vstup mládežnických celků Lokomotivy do roku 2019

18.1.2019  •  Basketbal  • 
čtenost 414

Výborně vstoupily do roku trutnovské dívčí celky. Kromě vítězství žen v Mladé Boleslavi uspěly také mladší žákyně a kadetky, když vyhrály oba své víkendové zápasy a zajistily tak Trutnovu stoprocentně úspěšný víkend v republikových soutěžích.

Skvělý vstup mládežnických celků Lokomotivy do roku 2019

Jednoznačná vítězství si na své konto připsaly mladší žákyně, které po pěkných výkonech porazily celky Žabin Brno a Tišnova. V sobotním zápase přehrávaly brněnské soupeřky od úvodních minut a při vyšší úspěšnosti střelby, včetně trestných hodů, mohl být rozdíl ještě výraznější. V neděli se proti zatažené obraně Tišnova Trutnovačky rozjížděly pomaleji, ovšem díky kvalitní obraně a rychlé hře dokázaly postupně odpor soupeřek odrazit a připsat si druhou vysokou výhru.

„Víkend hodnotím pozitivně hned z několika aspektů. Kromě toho, že se dvakrát vyhrálo, tak především v sobotu byl na naši hru moc pěkný pohled. Potěšily také týmový výkon a fakt, že se v obou zápasech do střelecké tabulky zapsaly všechny nominované hráčky,“ zhodnotila první zápasy nadstavbové části trenérka Jana Strnadová.

Trutnov - Žabiny Brno 88:29 (26:4, 41:13, 73:20). Body: Boučková 21, Plašilová 19, C. Zitová 14, Kulichová 10, Cejnarová 6, Týfová 5, Křivská a Zahradníková 4, Vargová a Rosulková 2, Semelková 1.

Trutnov - Tišnov 74:27 (10:7, 29:17, 54:19). Body: Plašilová 20, Boučková 16, Týfová a Semelková 6, Křivská a Vargová 5, Kulichová a C. Zitová 4, Rosulková, Zahradníková, Pecháčková a Cejnarová 2.

Dvě překvapivá, ale o to cennější vítězství si připsaly na své konto také trutnovské kadetky. Svěřenky trenéra Kapitulčina se po rozpačitém vstupu do soutěže zlepšují a po nečekané výhře proti brněnským Žabinám nyní šokovaly krajského rivala z Hradce. Průběžně třetí tým tabulky, který měl dosud na svém kontě pouhé dvě porážky, přehrály Trutnovačky jak v domácím prostředí, tak v následné odvetě v Hradci Králové.

V obou utkáních po většinu času vedly hráčky Lokomotivy, ale hradecké basketbalistky se držely na dostřel a v poslední čtvrtině se dostaly i do vedení. Jak v sobotu, tak v neděli, ale trutnovský celek dokázal nápor soupeřek odrazit a koncovky zápasů zvládl.

„Těší mě jak dvě vítězství, tak i viditelný herní progres našeho týmu. Ani tentokrát jsme se v obou zápasech nevyvarovali krátkého výpadku, ale klíčové chvíle jsme zvládli a ukázali, že ani letos nás soupeři nemohou podceňovat,“ uvedl viditelně spokojený trenér Kapitulčin.

Trutnov - Hradec Králové 59:57 (19:11, 36:26, 43:43). Body: Linhartová 15, Hajnová a Finková 11, Drbohlavová 9, Votočková 8, Kuželková 3, Borsová 2.

Hradec Králové - Trutnov 59:67 (15:20, 29:40, 47:50). Body: Drbohlavová 26, Finková 13, Hajnová 12, Linhartová 9, Votočková 5, Kuželková 2.

(bk, bog)
redakce@trutnovinky.cz

foto: archiv oddílu

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama