reklama 

Trutnov vyhrál na půdě Sparty o 31 bodů a zahraje si o Final Four

10.1.2019  •  Basketbal  • 
čtenost 450

Basketbalistky trutnovské Lokomotivy úspěšně vykročily do nového roku. V prvním soutěžním utkání roku 2019 vyhrály ve 3. kole Českého poháru na hřišti osmého celku první ligy BA Sparta Praha 84:53, který vedla jako kapitánka bývalá velká trutnovská opora Darina Jettmarová, za svobodna Mišurová.

Trutnov vyhrál na půdě Sparty o 31 bodů a zahraje si o Final Four

Lokomotiva si zajistila postup do pohárového čtvrtfinále. V něm se utká s Nymburkem o účast ve Final Four. Termín zápasu bude upřesněn. Finálový turnaj Českého poháru se uskuteční 9. a 10. března v Karlových Varech.

Sparta Praha - Trutnov 53:84 (15:23, 27:38, 42:65)

Body: Jindrová 18, Rosecká 15, Halátková a Vydrová 6, Kunayová 4, Jettmarová (Mišurová) 3, Helebrantová 1 - Carter 18, Rylichová 17, Vašáková a Šípová 12, Skutilová 10, Potočková 7, Lačná a Finková 3, Ježková 2. Rozhodčí: Vávrová, Znamínko. Fauly: 14:14, TH: 10/6 - 13/11, trojky: 7:5.

„Utkání potvrdilo všechna naše očekávání. V úvodu na nás bylo znát, že jsme od 15. prosince nic neodehráli. Sparta toho využila a prvních pět minut hrála vyrovnanou partii,“ uvedl trenér Lokomotivy Michal Martišek.

První zlomový úsek se Trutnovačkám povedl ke konci první čtvrtiny, kdy dokázaly soupeřky několikrát po sobě ubránit a následně z protiútoku si vybudovaly jedenáctibodový náskok. Ve druhé čtvrtině místy navýšily vedení na 16 bodů, ale domácí hráčky v závěru našly recept na obranu Loko a snížily na poločasových 27:38.

Během úvodních pěti minut třetí čtvrtiny se Pražanky rozstřílely a zaznamenaly čtyři trojky. „Naštěstí na každou jejich trojku jsme kontrovali stejným způsobem a rozdíl tak pořád zůstával na jedenácti bodech,“ přiblížil kouč Martišek.

Druhý a definitivní zlom přinesly poslední dvě minuty, kdy Lokomotiva šňůrou 10:0 definitivně zlomila odpor soupeře. V poslední části si už hlídala skóre a zároveň zkoušela věci na nedělní ligové utkání v Mladé Boleslavi.

„Gratuluji všem hráčkám k bojovnému výkonu. Ačkoliv to skóre nenaznačuje, vůbec se nejednalo o jednoduchou záležitost. Domácí hráčky byly zejména po fyzické stránce velice nepříjemným soupeřem.  Jsem rád, že jsme toto utkání absolvovali ještě před úvodním ligovým zápasem v novém roce,“ uzavřel Michal Martišek.

Další výsledky 3. kola:
Ško-Energo MB - Slovanka MB 49:62
Teamstore Brno - U19 Chance 91:58
Žabiny Brno - SBŠ Ostrava 122:62

Čtvrtfinálové dvojice (oficiální termín středa 16. ledna):
Slovanka MB - BLK Slavia Praha
KP Brno - Teamstore Brno
Žabiny Brno - Sokol Nilfisk Hradec Králové
BK Loko Trutnov - BS DSK Basketball Nymburk KV

Mistrovský ZVVZ USK Praha se Českého poháru neúčastní.

(bk, bog)
redakce@trutnovinky.cz

foto: Jan Bartoš

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama