Vysoká výhra v Mladé Boleslavi. Carter nastřílela 25 bodů a první ligový koš slaví Finková

13.1.2019  •  Basketbal  •
čtenost 450

Po bezmála měsíci nastoupily dnes basketbalistky Lokomotivy k ligovému utkání. Ve svém úvodním zápase nového roku nezaváhaly a v Mladé Boleslavi proti Slovance si připsaly vítězství o dvacet bodů - 79:59.

Parádní střelecký výkon podala Američanka Carter, která zaznamenala 25 bodů a k tomu ještě přidala 15 doskoků. Velmi dobře jí sekundovala Rylichová, která se blýskla 19 body. A ze svého premiérového bodu v nejvyšší české soutěži žen se radovala šestnáctiletá Aneta Finková.

Slovanka MB - Trutnov 59:79 (13:28, 29:46, 47:61)

Body: Satoranská 16, Harapesová a Ondroušková 13, Motyčáková 7, Budilová 6, Rybová 3, Misíková 1 – Carter 25, Rylichová 19, Kozumplíková 12, Potočková 8, Šípová 6, Vašáková a Skutilová 4, Finková 1. Rozhodčí: Kurz, Večeřa, Křičková. Fauly: 18:11. Trestné hody: 9/5 - 17/12. Trojky: 6:5. Diváci: 100.

Lokomotiva rozhodla o výhře v důležitém utkání, které upevnilo její postavení v první šestce ŽBL, hned v první čtvrtině. Na první koš domácí Satoranské odpověděly hráčky Trutnova šňůrou čtrnácti bodů v řadě a bylo jasno, jakým směrem se bude utkání ubírat.

Družstvo trenéra Michala Martiška si vytvořilo v úvodní desetiminutovce sedmnáctibodový náskok a při vysoké střelecké úspěšnosti (v prvním poločase střelba z dvoubodové vzdálenosti 76 procent) s jistotou - po čtvrtinách 13:28, 16:18, 18:15 a 12:18 - dovedlo zápas k vítězství.

„Díky výbornému vstupu do zápasu jsme si vybudovali rozhodující náskok už v první čtvrtině. Po zbytek utkání jsme kontrolovali vývoj. Jediný problém nám dělal obranný doskok, kde jsme domácím darovali spoustu bodů z druhých šancí po útočném doskoku. Citelně nám v této činnosti chybí Jordan Adams. Velké poděkování patří Tereze Patočkové a Anetě Váchové, které nám pomohly na trénincích, abychom byli alespoň v deseti. Prvně jmenovaná dokonce byla k dispozici i dnes,“ uvedl trenér Lokomotivy Michal Martišek.

Tento týden se Trutnov představí dvakrát v domácím prostředí. Nejprve ve středu v 18.30 hodin nastoupí ve čtvrtfinále Českého poháru proti Nymburku. Vítěz zápasu postoupí do finálového turnaje v Karlových Varech. V neděli přijedou do haly ZŠ Komenského k atraktivnímu souboji brněnské Žabiny (17:00) i s trutnovskou odchovankyní a reprezentační rozehrávačkou Petrou Záplatovou.

Slavia Praha – KP Brno 58:63
Nymburk – Ostrava 88:68
Strakonice – Hradec Králové 38:94
USK Praha – Žabiny Brno 105:49

1. USK Praha 13 13 0 1440:629 100.0
2. Nymburk 13 10 3 1037:859 76.9
3. KP Brno 12 9 3 942:781 75.0
4. Hradec Králové 13 9 4 1109:845 69.2