Trutnov postoupil v poháru, ale trenér se za výkon styděl

21.11.2019  •  Basketbal  •
čtenost 473

Basketbalistky trutnovské Lokomotivy úspěšně zvládly první utkání po dlouhé reprezentační pauze, vyplněné výhrami národního týmu v Itálii a s Rumunskem. V utkání 3. kola Českého poháru vyhrál Trutnov ve středu v Mladé Boleslavi 70:61. Nebylo to však proti Slovance, ale jinému klubu - ŠKO-ENERGO MB, který vede tabulku druhé nejvyšší soutěže.

„Měli jsme výborný úvod zápasu, když jsme rychlou a aktivní hrou získali desetibodové vedení. Pohodu a dobrý pohyb jsme udrželi až do konce první čtvrtiny, kdy byl na hřišti znát rozdíl mezi oběma soutěžemi. Skóre 8:28 nám dávalo naději na bezproblémový průběh utkání,“ uvedl trutnovský kouč Michal Martišek.

Ale zůstalo jen u jeho přání. Opět, místo aby Lokomotiva dorazila soupeře, který je dole, přizpůsobila se jeho úrovni. Hráčky přestaly běhat, být důrazné jak v útoku, tak v obraně, a výsledkem toho byl stav druhé čtvrtiny 19:19.

Statistiky utkání

ŠKO-ENERGO MB - BK Loko Trutnov 61:70 (8:28, 27:47, 50:56). Body Trutnova: Cotton 11, Finková 10, Kozumplíková, Herinková, Šmahelová a Drbohlavová 8, Potočková 6, Králová 4, Skutilová 3, Holubcová a Ježková 2. Rozhodčí: Pokorný, Výborný. Fauly: 15:19, trojky: 0:5.

„Pořád jsme měli dostatečný náskok a v poločase jsme si důrazně domlouvali, že potřebujeme začít druhou polovinu zápasu ve stejném tempu a se stejným důrazem, aby neustále aktivnější domácí hráčky nepocítily žádnou šanci na případný zvrat,“ uvedl trenér Martišek.

Stal se však přesný opak. Ve druhém poločase Trutnov situaci podcenil a Mladá Boleslav, v sestavě s několika bývalými ligovými hráčkami z úspěšné éry Slovanky (Šípová, Kelbichová-Nezdařilová, Dřevová), se přiblížila až na rozdíl šesti bodů. Trutnovská hra ve třetí čtvrtině nesnesla kritéria ani oblastního přeboru. „Dovolím si tvrdit, že to byl až naivně ostudný výkon, za který se můžeme stydět,“ kritizoval hostující kouč své svěřenkyně.

Domácí družstvo toho dokonale využilo a snížilo na 50:56. Přechod do zónové obrany a dva rychlé protiútoky v úvodu poslední části však přinesly Trutnovu jedenáctibodový náskok, který ve zbývající části utkání udržel.

Ve čtvrtfinále narazí Lokomotiva na obhájkyně pohárového prvenství z Hradce Králové, který vyzvou trutnovské basketbalistky i tuto sobotu doma v ligovém derby. Součástí zápasu, který začíná v 17.30 hodin, bude tradiční charitativní akce se Stacionářem mezi mosty Trutnov, při kterém diváci ochutnají dobroty z kuchyně domácích hráček.