Další vítězné prodloužení Lokomotivy. Trutnov porazil Ostravu

28.10.2019  •  Basketbal  •
čtenost 731

Basketbalistky trutnovské Lokomotivy porazily v nedělním utkání 7. kola RENOMIA ŽBL po výborném výkonu Ostravu 75:71 po prodloužení a dosáhly druhého vítězství v sezoně. Po deseti dnech tak zopakovaly ve skvělém domácím prostředí výhru v prodloužení. Úvodní úspěch letošního ročníku zaznamenaly proti Strakonicím.

Ostrava nastoupila v Trutnově se šesti cizinkami, startuje ve dvou evropských pohárech EWBL a CEWL, před utkáním byla pasována do role favorita, nicméně hráčky Lokomotivy se vyhecovaly ke skvělému zápasu s vítěznou koncovkou. Nejlepší střelkyní atraktivního duelu byla Anna Rylichová, která nastřílela 24 bodů, Eva Skutilová přidala 16 bodů. Double double za 13 bodů a 12 doskoků si připsala Američanka Bailee Cotton.

Lokomotiva se v prvním poločase rozehrála k nejlepšímu výkonu sezony. Ostravu evidentně zaskočila drtivým nástupem a sestava plná cizinek rychle prohrávala 12:4. Do konce první čtvrtiny sice hostující celek vyrovnal na 20:20, ale úvod druhé čtvrtiny opět vyšel Trutnovu perfektně a vedení si vzal zpět (30:22, 35:26). Skvěle střílela Rylichová, která proměnila v prvním poločase čtyři z pěti tříbodových střel a za prvních dvacet minut zápasu měla na kontě 18 bodů, výborně se prosazovala také Skutilová (11 bodů).

Ve druhém poločase se bodový příspěvek domácích ztenčil o padesát procent. Výpadky ve střelbě ale nahradil dobrou obranou a zápasu to proto nic neubralo na zajímavosti a napínavosti. Ohromně vyrovnaný duel gradoval ve finiši čtvrté čtvrtiny. Ostrava se poprvé dostala do vedení (53:55) čtyři minuty před koncem a v poslední minutě po trojce Dickey měla největší náskok v zápase (58:61).

Kritickou situaci Lokomotivy bleskově zažehnala kapitánka Kozumplíková, jejíž trojka na 61:61 zvedla diváky ze sedadel a uzemnila ostravskou lavičku. Poté, co hostující celek přišel o míč 10 sekund před koncem, mohl Trutnov dokonce rozhodnout o vítězství již v normální hrací době. Fanouškům ale dopřál ještě dalších pět minut basketbalu a udržel je v euforii při dalším vydařeném prodloužení.

Poslední střetnutí před reprezentační pauzou sehraje trutnovský tým v pátek 1. listopadu v Chomutově. Doma se představí až v sobotu 23. listopadu v derby s Hradcem Králové.

Názory trenérů

Michal Martišek (Trutnov): „Naše druhé vítězství v prodloužení je po zápase se Strakonicemi ještě cennější. Ostrava byla favoritem a výhru bych přirovnal k našim výhrám v minulé sezoně, kdy jsme doma dokázali zaskočit favorizované soupeře. Podle mě byla rozhodujícím faktorem naše obrana ve druhé půli. My nevyhráváme zápasy často díky obraně, máme v ní velké problémy i vzhledem k našim fyzickým dispozicím, ale před zápasem jsme si ukázali dvě-tři věci, kterými jsme chtěli Ostravu odříznout. Všechno jsme důsledně plnili a zejména v momentech, kdy se zápas lámal.“

Ladislav Pavlát (Ostrava): „O naší porážce rozhodl první poločas, ve kterém jsme byli málo důrazní a aktivní na obranné i útočné polovině. Vůbec jsme neplnili taktické pokyny, se kterými jsme šli do zápasu. Až důraznější promluva o přestávce nás vrátila zpátky do utkání. Po vyrovnaném stavu v základní hrací době rozhodovalo prodloužení. V něm domácí tým odskočil po trojce Katky Kozumplíkové, pak už se spíše házely trestné hody, ve kterých byl Trutnov úspěšný. Vzhledem k tomu, že Trutnov vedl 32 minut a my pouze dvě a půl minuty, je jeho vítězství spravedlivé. Utkání bylo dobrou reklamou na ženský basket. Celé víkendové kolo bylo zajímavé ve všech halách. I my jsme si užili diváckou atmosféru a doufám, že také do ostatních hal přijde obecenstvo, které bude fandit a vytvoří hráčkám atmosféru, kterou si zaslouží.“

TRUTNOV - OSTRAVA 75:71 PO PRODLOUŽENÍ (20:20, 40:35, 50:48, 61:61)