Lokomotiva prohrála na Slavii, domácí celek udeřil v úvodu

2.10.2019  •  Basketbal  •
čtenost 315

Zatímco v sousední fotbalové aréně hráli slávisté v Lize mistrů s Borussií Dortmund, ve sportovní hale v Edenu nastoupily basketbalistky Lokomotivy Trutnov proti domácímu celku BLK Slavia Praha ve 2. kole RENOMIA ŽBL. Slavia potvrdila roli favorita a zvítězila 95:70. Udeřila hned v úvodu, když se během prvních pěti minut dostala do vedení 20:4.

Nejlepší střelkyní Trutnova v zápase byla šestnáctiletá Aneta Finková, která navázala na výborný výkon z nedělního utkání s KP Brno, kdy zaznamenala 12 bodů. Ve středu dala na Slavii 16 bodů, a to ještě neproměnila tři trestné hody. Domácí tým, který trénuje bývalý trutnovský kouč Jozef Rešetár, využil převahu pod košem, což se projevilo na poměru doskoků 58:32.

„Nezachytili jsme úvod utkání a začátek druhého poločasu. Slavia brzy vedla 20:4, ale po time-outu a změně obrany na zónovou jsme se dostali zpátky do zápasu. Rozdíl jsme stáhli až na sedm bodů a byli jsme schopni hrát vyrovnanou partii,“ uvedl trenér Lokomotivy Michal Martišek.

Vstup do druhého poločasu se však Trutnovačkám nepovedl a Slavia se rychlou šňůrou 5:0 dostala do dvouciferného náskoky, který si zkušeně pohlídala. „V útoku jsme znovu dali 70 bodů, problém máme ale v obraně. S takto fyzicky vyspělým soupeřem nejsme schopni odehrát po celých 40 minut vyrovnanou partii,“ poznamenal kouč Martišek.

K dalšímu zápasu nastoupí Lokomotiva příští týden v úterý od 19 hodin na palubovce mladoboleslavské Slovanky.

SLAVIA PRAHA - TRUTNOV 95:70 (26:13, 47:38, 75:56)