reklama 

Drbohlavové unikl finálový turnaj mistrovství Evropy o jediný koš

27.8.2019  •  Basketbal  • 
čtenost 359

O jediný koš unikl trutnovské hráčce Kláře Drbohlavové postup na finálový turnaj mistrovství Evropy basketbalu 3x3. Z kvalifikační skupiny hrané ve Francii postupovaly pouze dva celky. Dosáhnout tohoto cíle se nakonec spolu s favorizovaným týmem domácích podařilo reprezentaci Izraele, právě díky těsné výhře s českým celkem.

Drbohlavové unikl finálový turnaj mistrovství Evropy o jediný koš

Naše reprezentace přitom vstoupila do kvalifikace výborně. V prvních dvou zápasech porazila jak Portugalsko, tak Bělorusko, a tím si zajistila vítězství ve skupině. Systém kvalifikačního turnaje však i přes tento dílčí úspěch nedával jistotu postupu. O ten se musel náš tým střetnout s druhým celkem druhé skupiny.

Na tuto příčku se probojoval tým Izraele. Soupeřky měly výhodu, jelikož druhý den kvalifikace před rozhodujícím zápasem mohly šetřit síly, naopak Češky ještě musely odehrát utkání se Švédskem. A možná i tato drobnost v nesmírně vyrovnaném utkání rozhodla o tom, že na ME v Gruzii postoupily po výhře 13:11 Izraelky.

„Šlo vyrovnaný zápas, ve kterém rozhodovaly maličkosti. Štěstí se nakonec přiklonilo k Izraelkám a my se tak musely smířit s nepostupovým třetím místem. I přes velké zklamání jsem s celým turnajem spokojená a doufám, že se mi ještě někdy naskytne další podobná příležitost,“ uvedla Klára. „Možnost hrát za reprezentační tým v basketbalu 3x3 mi dala hodně zkušeností a úplně jiný pohled na tento sport. Překvapilo mě, jak moc se trojkový basket liší od klasického pětkového, především v rychlosti, tvrdosti a pískání útočných faulů, které nám dělaly velké problémy během celého turnaje,“ dodala.

Klára Drbohlavová se při své premiéře na velkém mezinárodním turnaji neztratila. Ba naopak, když byla nejlepší střelkyní českého celku a ve skupině zajistila i vítězné koše českého výběru. Bohužel, v klíčovém utkání s Izraelem ale výkon studentky trutnovského gymnázia na výhru nestačil a závěrečné klání v Gruzii tak bude bez české účasti.

(pka, bog)
redakce@trutnovinky.cz
foto: www.fiba.basketball

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama