Jubilejní 750. zápas v nejvyšší soutěži ozdobil Trutnov stovkou

17.2.2019  •  Basketbal  •
čtenost 525

Basketbalistky BK Loko Trutnov zvládly roli favorita a v domácím utkání 19. kola ŽBL porazily Teamstore Brno 103:74. Jubilejní 750. zápas Trutnova v nejvyšší soutěži ozdobily stovkou. Postarala se o ni v předposlední minutě Anna Rylichová.

Při očekávané procházce růžovou zahradou domácí hráčky hned na začátku uklouzly na ledu, přesto v dalších úsecích už bez většího zaškobrtnutí došly k bráně vítězů.

Trutnov - Teamstore Brno 103:74 (25:18, 47:34, 77:58)

Body: Adams 24 , Carter 23, Kozumplíková 18 , Šípová 14, Rylichová 11, Skutilová a K. Holubcová 4, Králová 3, Vašáková 2 -  Zítková 25, Gašicová 19, Stehlíková 9, Jandová 7, Šívrová a Půlpánová 4, Szcotková, Murgašová a Selucká 2. Rozhodčí: Znamínko, Záruba, Perlík. Fauly: 21:25, TH: 29/22 - 20/12, trojky: 9:6, 5 osobních chyb: 0:1 (Jandová), diváci: 240.

První čtvrtina rozhodně nebyla podle jejich představ, ligový outsider držel sympatickým výkonem ještě v předposlední minutě vyrovnané skóre 18:18. Až následná série bodů dodala výsledku očekávanou podobu (32:22). Hostující družstvo přesto dlouho drželo velice přijatelný rozdíl, především zásluhou Terezy Zítkové, která nastřílela za první poločas 20 bodů.

Ještě ve 27. minutě prohrával třetí brněnský celek jen o 11 bodů 63:52. Až poté se začaly více otevírat výkonnostní nůžky mezi soupeři. Lokomotiva definitivně odstřihla Teamstore na přelomu třetí a čtvrté čtvrtiny (91:65) a záhy zvedla náskok na třicet bodů.

Nedělní podvečer ještě zpříjemnily domácí hráčky, které v zápase zaznamenaly 65 doskoků, divákům překonáním stobodové hranice v jubilejním 750. zápase Trutnova v nejvyšší soutěži. Předtím stobodovou hranici naposledy pokořily 22. října 2017, když zdolaly Strakonice 107:51.

Do konce základní části sehraje Lokomotiva dva zápasy. V sobotu na půdě KP Brno a ve středu 27. února doma v 18:30 s Ostravou. Trutnov má jisté, s velkým náskokem, nejhůře 6. místo do play-off.

Názory trenérů

Michal Martišek (Trutnov): Měli jsme v hlavě zápas ve Strakonicích, proto jsme chtěli do utkání vstoupit koncentrovaně a zodpovědně. V první čtvrtině nám ovšem chyběla energie a odehráli jsme ji ve stylu, že se nám nic nemůže stát. Podařilo se nám dát trojku s klaksonem a od té doby jsme utkání kontrolovali, ale nic víc. Až v závěru jsme potvrdili naši kvalitu. Soupeři se chytla Zítková, která nám dala dvacet bodů za poločas. Teamstore ukázal, že umí být nebezpečný v útoku, o čemž svědčí 74 nastřílených bodů. Nebyl to ale hezký basketbal, v utkání bylo hodně kontaktů. Stovka nás těší, dali jsme si ji také jako cíl, abychom zakončili zápas pozitivně. Těší mě 65 doskoků, to je výborné číslo.“

Lucie Zítková (Teamstore Brno): Trutnov předvádí výborné výkony, proto jsme přijeli k zápasu s velkým respektem. Nicméně do utkání jsme vstoupili velice dobře. V závěru nám docházely síly, fyzicky na takové soupeře nemáme. Trutnov disponuje velice šikovnými mladými hráčkami, které odvedly velice dobrý výkon a můžou pošetřit síly těm, které hrají více. Naopak my nemůžeme tolik točit hráčky, což bylo vidět v závěru, kdy se rozdíl mezi soupeři prohloubil."

Žabiny Brno - Nymburk 74:77
Slovanka MB - Slavia Praha 55:75
USK Praha - KP Brno 83:56
Hradec Králové - Ostrava 100:64

1. USK Praha 18   18 0 1989:876 100.0
2. KP Brno 17   13 4 1274:1071 76.5
3. Hradec Králové 19   13 6 1610:1255 68.4
4. Nymburk 18   12 6 1389:1236 66.7