Středa

27. září 2023

Nyní

18°

Zítra

16°

Svátek má

Lokomotiva prohrála bez diváků v Ostravě, rozhodl děsivý úvod

12. 3. 2020

page.Name
Porážkou 64:76 v Ostravě zakončily basketbalistky trutnovské Lokomotivy nadstavbovou část RENOMIA ŽBL ve skupině týmů na 6. - 10. místě. Po třech vítězstvích tak ve skupině B poprvé prohrály. Rozhodl o tom děsivý vstup do zápasu, v němž hostující hráčky pustily Ostravu do vedení 25:2. Utkání se hrálo bez diváků, stejně jako další zápasy nejvyšší ženské i mužské basketbalové soutěže.

Pokaženým úvodem se připravily trutnovské hráčky o možnost stoprocentní bilance v nadstavbě. K výhrám nad Slovankou, Strakonicemi a Chomutovem další nepřidaly. Před prázdnými tribunami sice zaznamenaly úvodní koš, ale potom přišel totální kolaps. Ostrava předvedla nevídanou šňůru 25 bodů v řadě, dostala se tak hned na začátku do obrovského vedení a první čtvrtinu zcela ovládla poměrem 33:8.

Každou z dalších tří čtvrtin sice Trutnov vyhrál, nedostal v žádné z nich více než patnáct bodů a rozdíl dokázal výrazně ztenčit, už na konci prvního poločasu na 11 bodů (44:33), ale manko ze začátku zápasu bylo příliš velké.

Názor trenéra

Michal Martišek (Trutnov): „Vstup do zápasu se komentuje těžko. Po našem úvodním koši nefungovalo absolutně nic. Zkoušeli jsme změnit obrany, sestavy, ale tolik "nepřítomných" hráček jsem ještě nezažil. Nepomohly ani dva time outy, domluva po dobrém, po zlem, nic! Až do druhé čtvrtiny nastoupil tým, který znám. Najednou jsme plnili to, s čím jsme do Ostravy cestovali. Důkazem je to, že jsme pak vyhráli všechny čtvrtiny. Mrzí mě, že v momentech, kdy jsme se několikrát dostali až na dostřel devíti bodů a měli šanci dotáhnout se na soupeře ještě výrazněji, jsme nedali jasnou pozici a domácí celek nekompromisně trestal. Těžko se může pomýšlet na vítězství, když domácím doslova darujete náskok 25 bodů po první čtvrtině. To, že jsme utkání nevypustili a bojovali o každý koš, mě těší, ale jsem hodně smutný a zklamaný, protože jsme dnes na Ostravu rozhodně měli. To jsme 30 minut dokázali. Ale basketbal se hraje 40 minut.“

Ostrava - Trutnov 76:64 (33:8, 48:33, 61:47)

Body: Marković 20, Grbić 17, Dickey 14, Motyčáková 12, Paťorková 7, Miklíková 6 - Cotton 15, Rylichová 13, Kozumplíková 11, Králová 10, Šípová 7, Finková 6, Holubcová 2.
Rozhodčí: Kapaňa, Holubek, Kremser.
Fauly: 18:19, TH: 19/16 - 13/8, trojky: 8:6, 5 osobních chyb: 1:0 (Motyčáková), hráno bez diváků.

Následovat má play-off, do kterého jde Trutnov z 8. místa a narazí na mistrovské USK Praha. Ale kdy se bude hrát, to se zatím neví. Na základě vývoje zdravotní situace v ČR a dalších opatření vlády totiž byla Česká basketbalová federace nucena přistoupit ke kroku, kdy ode dneška dočasně přerušuje všechny soutěže ČBF. Toto rozhodnutí platí do odvolání stavu nouze. Trutnovský klub ruší samozřejmě i všechny tréninky.

(bk, bog)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: Jan Bartoš