17°

23°

Drama, které basketbalistky Loko prohrály v posledních vteřinách

26. 11. 2020

Basketbalistky trutnovské Lokomotivy prohrály ve středečním utkání 7. kola RENOMIA ŽBL s pražskou Slavií 79:82. Po třetí čtvrtině přitom vedly o sedm bodů. Dramatický duel rozhodla až koncovka. V domácím týmu předvedla nejlepší střelecký výkon v sezoně Kanaďanka Meg Wilson, která zaznamenala 21 bodů. Stejný počet bodů nastřílela i hostující reprezentační rozehrávačka Lenka Bartáková, která odehrála výborné utkání. Přidala také deset asistencí a postarala se o klíčovou dalekonosnou trojku devět sekund před koncem.

Utkání se rozhodlo v poslední minutě. Trutnov vedl o jediný bod 77:76, ale úspěšný průnik Žílové přetočil skóre ve prospěch Slavie (77:78). Při následném útoku přišla trutnovská ztráta. Míč měla v držení Slavia a v poslední sekundě útoku jí vystřelila výhru Bartáková trojkou o desku z veliké dálky (77:81). V tu chvíli zbývalo do konce zápasu pouze devět sekund a Lokomotiva stihla už jen snížit košem Rylichové.

V úvodu utkání to přitom nevypadalo na takové drama. Trutnov začal špatně, Slavia se prosazovala a rychle se dostala do vedení 2:13. Až pak zazvonil Lokomotivě budík a domácí hráčky se probudily. Výsledkem byla šňůra 10:0 a srovnaný krok ve vývoji zápasu. Ve druhé čtvrtině se dostal domácí tým tři a půl minuty před koncem do šestibodového vedení 35:29, závěr prvního poločasu však vyšel lépe Slavii a po sérii 4:12 znovu vedla 36:41.

Třetí čtvrtina skvěle vyšla Trutnovu (26:17) a před poslední částí měl náskok sedmi bodů (65:58). Pak ovšem přišla pětiminutová střelecká stopka domácích, kterou hostující družstvo využilo k vyrovnání. V poslední minutě rozhodly o výhře Slavie nájezd Žílové a trojka Bartákové. V pátek nastoupí Lokomotiva v dalším zápase na palubovce ZVVZ USK Praha.

Názory trenérů

Michal Martišek (Trutnov): „Pro nás to je hodně krutý výsledek, který však nerozhodla poslední střela Lenky Bartákové. Utkání jsme ztratili v prvních čtyřech minutách poslední čtvrtiny, kdy jsme pasivní hrou v útoku nebyli schopní skórovat a přišli tak o slibný náskok. V koncovce jsme bojovali, co to šlo, oba týmy se střídaly ve vedení. Takové zápasy pak rozhodují maličkosti, které Slavia v kombinaci štěstí a zkušeností zvládla v poslední minutě lépe než my. Myslím, že až na vstup do zápasu a již vzpomínaný úvod poslední čtvrtiny, jsme odehráli velice slušné utkání. Opět jsme si dokázali, že můžeme být vyrovnaným soupeřem i pro zkušenější týmy. Vítězíme jako tým, prohráváme jako tým. Věřím, že právě koncovky jako ta dnešní, nás můžou posunout dál.“

Jozef Rešetár (Slavia Praha): „Jsem rád, že se nám podařilo zvítězit v Trutnově, protože Trutnov je v domácím prostředí mimořádně nebezpečný. Mladé hráčky Trutnova hrají snaživý, rychlý basketbal bez dlouhých útoků, což bylo i v tomto utkání dost náročné na bránění.“

Trutnov - Slavia Praha 79:82 (16:19, 39:41, 65:58)

Body: Wilson 21, Finková 19, Kozumplíková 16, Rylichová 11, Šípová a Skutilová 4, Ježková a Šmahelová 2 - Bartáková 21, Holubová 18, Bakajsová 12, Opočenská 10, Mircová 9, Žílová 8, Hošková 4.
Rozhodčí: Baudyš, Hendrich, Kremser.
Fauly: 15:18.
Trestné hody: 13/8 - 9/8.