Středa

29. března 2023

Nyní

Zítra

11°

Svátek má

ŽBL se opět rozjede, basketbalistky Trutnova čeká derby s Hradcem

16. 11. 2020

page.Name
Po více než měsíci se opět mohou rozjet mužské i ženské nejvyšší basketbalové soutěže. Obě nejvyšší soutěže obdržely výjimky ministerstva zdravotnictví pro svůj restart. Trutnov po pauze odehraje první utkání v sobotu 21. listopadu v Hradci Králové.

Obě soutěže budou probíhat za přísných hygienických podmínek, samozřejmostí pak budou PCR testy před každým utkáním. „Jsem rád, že zvítězila logika a pragmatismus a ti, kteří se sportem živí, mohou dál vykonávat svou práci. A byť to nebude divácky atraktivní přímo v halách, bude to atraktivní při vysílání přenosů, protože fanoušci jsou teď po českém sportu hladoví. A já jsem rád, že můžeme ženský basketbal přidat do skupiny profesionálních lig, které se opět mohou hrát,“ těší Daniela Kurucze, guvernéra Asociace ligových klubů ŽBL.

Nejbližší zápasy Lokomotivy

  • sobota 21. 11. Hradec Králové - Trutnov
  • středa 25. 11. Trutnov - Slavia Praha
  • pátek 27. 11. USK Praha - Trutnov
  • sobota 5. 12. Trutnov - Ostrava

„Samozřejmě, že se těšíme z návratu k tréninkům a radost máme i z obnovení soutěže. Bude to velice logisticky, ale i finančně náročné, ale věřím, že to všichni společně zvládneme. Tréninky jsou zatím ve velmi dobrém tempu a z týmu je cítit pozitivní energie, kterou doufám ukážeme i v soutěžních utkáních. V neposledním řade si hlavně přeji, aby se nejen našemu týmu, ale také soupeřům, co nejvíce vyhýbaly případy, které by znamenaly další odkládání zápasů, a abychom společnými silami tuto velice zvláštní sezónu dohráli,“ dodává k celé situaci trenér Lokomotivy Michal Martišek.

Zápasy se odehrají samozřejmě bez diváků a trutnovským hráčkám mohou diváci fandit pouze u přenosů internetové televize TVcom.

(bog, bk)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: Jan Bartoš