22°

Dva body za čtvrtinu, zranění kapitánky a prohra se Slovankou

12. 12. 2020

Dva body za čtvrtinu, zranění kapitánky a prohra se Slovankou 35 snímků
Místo původně plánovaného pátečního zápasu 11. kola RENOMIA ŽBL se Strakonicemi si trutnovská Lokomotiva narychlo domluvila dohrávku 3. kola se Slovankou. Týmu, který od letošní sezony působí v Benešově, podlehla po divokém průběhu 62:70. Pro Slovanku to bylo první vítězství v sezoně. Vedla ji nová trenérka Marcela Krämer. Trutnov měl sice ve 25. minutě náskok 17 bodů 55:38, ale od té doby dokázal dát do konce zápasu pouze sedm bodů (v poslední čtvrtině jen dva) a soupeřky po obrovské šňůře 23:2 otočily utkání. Na domácí tým velmi negativně zapůsobilo zranění kapitánky Kateřiny Kozumplíkové ve třetí čtvrtině.

Dvě velké bodové série orámovaly páteční večerní zápas v prázdné trutnovské hale. Tou první domácí Lokomotiva zareagovala na nepovedený vstup do utkání a šestnácti body v řadě si zajistila vysoký náskok 21:8 už v 9. minutě. Patnáct z 24 bodů v první čtvrtině zaznamenal Trutnov díky pěti úspěšným trojkám.

V úvodu druhé čtvrtiny Trutnov navýšil vedení na 16 bodů 28:12. Slovanka za chvíli navíc inkasovala během minuty dvě technické chyby. Navzdory tomu hostující tým rozhodně nepůsobil odevzdaně. To by mu ostatně ani energická trenérka Marcela Krämer, která koučovala druhé utkání na lavičce Slovanky, ani nedovolila. Svoje schopnosti naznačilo hostující družstvo, v sestavě se zkušenou čtyřicátnicí Kateřinou Mahlerovou (za svobodna Křížovou) už na konci prvního poločasu, kdy stáhlo ztrátu na rozdíl sedmi bodů. Jeho výkon nekorespondoval s pohledem do tabulky, ve které byl poslední bez jediného vítězství. Velké věci pak předvedl ve druhém poločase.

Nicméně i ve třetí čtvrtině to dlouho vypadalo, že i přes důrazný odpor soupeřek si Trutnov drží kontrolu nad zápasem. Ve 25. minutě trefila Králová trojku a zvyšovala na 55:38. Tady trutnovská idylka skončila. Lokomotivě došla střelecká pára, od této chvíle daly domácí hráčky do konce zápasu už jen sedm bodů. Na jejich výkonu a výkyvu se až příliš zřetelně podepsalo zranění kolene kapitánky Kateřiny Kozumplíkové, které si přivodila ve 27. minutě a odstoupila z utkání.

Opařený trutnovský tým vůbec nedokázal vzdorovat nažhaveným soupeřkám, které ovládly poslední čtvrtinu nevídaným způsobem 17:2. Lokomotiva sice dala první koš ve čtvrté čtvrtině, ale pak už nepřipojila ani jeden a přišla druhá velká série v zápase. Tentokrát byla v podání Slovanky, která sedmnácti body v řadě dosáhla na první vítězství v sezoně.

Názory trenérů

Michal Martišek (Trutnov): „Ačkoliv to nebyl náš ideální zápas, tak jsme ho měli pod kontrolou do okamžiku, kdy se zranila kapitánka Katka Kozumplíková. Bylo vidět, že tato situace na hráčky dolehla. Pokud dáme za poslední čtvrtinu dva body, nemůžeme vyhrát. Hostující tým projevil zabijácký instinkt, využil našeho oslabení, protože ke Katce Kozumplíkové se přidala kvůli bolestem ještě Terka Šípová. Hráli jsme bez dvou hráček základní pětky a bohužel jsme se s tím nedokázali vypořádat. Hosté toho využili a zaslouženě vyhráli.“

Marcela Krämer (Slovanka): „Naše vítězství se zrodilo i na úkor zranění v domácím týmu, Kozumplíková odvádí na hřišti kus práce. My jsme poté dokázali zápas otočit. Kdo ví, jak by to vypadalo, pokud by ke zranění nedošlo. Za výkon našeho týmu jsem ráda, v zápase byly vidět prvky, které jsme dělali na tréninku, hlavně v obraně. Je na čem stavět.“

Trutnov - Slovanka 62:70 (24:12, 39:32, 60:53)

Body: Wilson 20, Kozumplíková 16, Králová 9, Finková 5, Šípová a Rylichová 4, Skutilová 3, Ježková 1 - Malíková 25, Svatoňová 17, Fučíková 10 (10 doskoků), Brejchová 7, Mahlerová (Křížová) a Daci 4, Bušková 3.
Rozhodčí: Vávrová, Svoboda, Kult.
Fauly: 21:21, TH: 17/16 - 20/14, trojky: 8:6, 5 osobních chyb: 0:1 (Bušková), technické chyby: 0:2 (14. Mahlerová, 15. asistent trenérky hostů Toušek), hráno bez diváků.

1. USK Praha 9   9 0 922:475 100.0
2. Hradec Králové 10   8 2 805:680 80.0
3. KP Brno 10   7 3 805:634 70.0
4. Slavia Praha 9   6 3 669:660 66.7
5. Žabiny Brno 9   5 4 687:624 55.6
6. Chomutov 10   4 6 697:723 40.0
7. Ostrava 8   3 5 500:620 37.5
8. Trutnov 8   2 6 584:657 25.0