16°

Basketbalistky daly deset trojek, přesto s Chomutovem prohrály

16. 2. 2020

Basketbalistky daly deset trojek, přesto s Chomutovem prohrály 13 snímků
Poslední domácí duel základní části nejvyšší soutěže basketbalistek Trutnovačky prohrály. Po většinu zápasu vedly soupeřky z Chomutova. Klíčový náskok si vytvořily ve třetí čtvrtině, kdy odskočily ze čtyřbodového rozdílu ve skóre na osmnáctibodový. Domácím nepomohlo ani deset vstřelených trojek.

BK Loko Trutnov - DSK Levhartice Chomutov 81:86 (25:29, 42:51, 49:67).
Body: Kozumplíková 16, Cotton 15, Rylichová 12, Drbohlavová 11, Skutilová 10, Šípová a Hajnová 6, Finková 5 - Krejzová 27 (5 trojek), Satoranská a Žílová 13, Vorlová a Rokošová 9, Malečková 8, Kučerová 4, Aulichová 3. Rozhodčí: Perlík, Hartig, Svoboda. Fauly: 16:21, TH: 18/15 - 16/13. Trojky: 10:11. Diváků: 220.

Chomutov kráčel od počátku jasně za vítězstvím. Nastřílel pět trojek už během úvodních sedmi minut zápasu. Ve druhé čtvrtině se dostal do jedenáctibodového vedení.

Po přestávce se Trutnov dokázal přiblížit na čtyři body (49:53), ale bylo to jen na krátkou dobu. Hostující hráčky pak znovu střelecky zabraly, daly 14 bodů v řadě (49:67) a bylo prakticky rozhodnuto. „O utkání rozhodla druhá půlka třetí čtvrtiny, kterou jsme prohráli 0:14,“ potvrdil po zápase domácí kouč Martin Martišek.

V závěru se Lokomotiva výrazně zlepšila ve střelbě, ani dvaadvacet bodů v posledních čtyřech minutách ale na výhru nestačilo (81:86). „Věděli jsme, že Chomutov má fyzicky vyspělejší tým a že to bude hodně těžké utkání. Soupeř voji výhodu dokonale využil a zaslouženě zvítězil,“ přiznal trutnovský trenér.

Lokomotiva zakončí základní část ligy v sobotu 22. února v Hradci Králové. Soutěž pak bude pokračovat nadstavbou, Trutnov bude hrát ve spodní skupině s celky na 6. - 10. místo. V ní půjde o tři postupová místa do play-off.

Další výsledky 17. kola Renomia ŽBL:
Slovanka - Hradec 57:97, U19 - Žabiny 66:105, KP Brno - Ostrava 95:59, Slavia - USK 54:116.