12°

16°

Výborný začátek, drama a nakonec porážka. Lokomotiva padla v Ostravě

13. 2. 2020

Basketbalistky trutnovské Lokomotivy prohrály ve středečním 16. kole RENOMIA ŽBL v Ostravě 73:83. Soupeřky jim tak oplatily porážku z úvodního vzájemného zápasu v Trutnově, kde vyhrála Lokomotiva po prodloužení 75:71.

Tři ostravské cizinky zaznamenaly dohromady 69 bodů, z toho Sara Dickey 30, a výrazně se podepsaly pod vítězství domácích. Ostatní hráčky Ostravy daly maximálně čtyři body. Za oslabený hostující tým nastřílela Anna Rylichová 16 bodů. Tereza Králová se blýskla 14 body a výrazně si vylepšila osobní střelecké maximum v ženské lize.

„Příprava na utkání byla hodně poznamenaná zraněními a nemocemi. Citelně nám v zápase, ale i na trénincích chyběly Potočková, Šmahelová a Finková. Poslední trénink pak nedokončila ani Rylichová,“ poznamenal kouč Trutnova Michal Martišek.

I přesto Lokomotiva v Ostravě vstoupila do utkání velice dobře a odhodlaně. Výkon v první čtvrtině byl z hostující strany výborný. „Měli jsme dobrý pohyb hráčů i míče a soupeř nevěděl, jak nás zastavit, ani změnou obrany,“ chválil trenér Martišek. Zpomalení přišlo ve druhé čtvrtině, kdy díky faulům, ale i zlepšené obraně domácích Ostrava vyrovnala na poločasových 37:37.

Další smůla trutnovský tým postihla hned v úvodu třetí čtvrtiny, kdy se zranila Bailee Cotton a rotace hráček se ještě výrazněji zúžila. „V tomto momentu by se dalo čekat, že už Ostravě nebudeme stačit. Tenhle tým ale opět ukázal, že nepřestane bojovat za žádných okolností. Mrzet nás můžou zahozené čisté pozice v první polovině čtvrté čtvrtiny, kdy nám Ostrava odskočila na deset bodů,“ sdělil Michal Martišek.

I přesto trutnovské basketbalistky bojovaly alespoň o lepší vzájemné skóre, dokázaly snížit rozdíl na tři body a dostaly se zpátky do hry. V závěru však zkušené domácí legionářky využily toho, že Trutnovačkám ubývaly síly a dovedly utkání do vítězného konce.

„Doufám, že do nedělního domácího zápasu s Chomutovem se dostaneme do počtu, ve kterém budeme schopni se důkladně připravit a oplatit nováčkovi prohru z listopadu,“ pronesl trenér Martišek. Utkání proti Levharticím začíná v 15 hodin.

Ostrava - Trutnov 83:73 (16:23, 37:37, 61:58)

Body: Dickey 30, Markovič 20, Grbic 19, Motyčáková, Miklíková a Paťorková 4, Cloninger 2 - Rylichová 16, Kozumplíková a Králová 14, Cotton 12, Šípová a Drbohlavová 8, Skutilová 1.
Rozhodčí: Hošek, Křičková, Petrák.
Fauly: 20:20, TH: 23/20 - 18/12, trojky: 7:7, 5 osobních chyb: 0:1 (Králová), technické chyby: 0:1 (trenér Martišek).