Pátek

31. března 2023

Nyní

Zítra

Svátek má

Po dlouhé době znovu na basketbal. O víkendu začínají tradiční turnaje

2. 9. 2020

page.Name
Ve středu 11. března 2020 se v Trutnově naposledy odehrály mistrovské basketbalové boje. Téměř po půl roce budou mít diváci možnost vidět elitní mládežnický basketbal, když se o prvním zářijovém víkendu utkají o Trutnovský pohár kadetky. O týden později čeká stejné klání také na juniorky.

Jako první změří síly kadetky (4. - 6. září), o Trutnovský pohár se se bude hrát již potřinácté. Osm týmů se tradičně střetne ve dvou skupinách po čtyřech (pátek + sobota), finálové boje proběhnou v neděli. Turnaje se zúčastní osm velice kvalitních celků.

Největšími favority jsou BA Sparta a Žabiny Brno, oba tyto týmy v ročníku 2004 dokázaly pravidelně sbírat medaile. Vysoké ambice má ale určitě i Chomutov či HB Basket, také celky z TOP 6 posledního MČR ročníku 2004. Žabiny by se v případě úspěchu osamostatnily v čele historické tabulky (zvítězily na turnaji již čtyřikrát, stejně jako domácí celek).

Trutnovačky letos po výrazném omlazení sestavy nepatří k favoritkám turnaje, ale ani ony nebudou chtít prodat svou kůži lacino. Turnaj startuje v pátek 4. září soubojem právě domácího celku proti Studánce Pardubice (hala ZŠ Komenského, 16:15 hodin).

Další víkend (11. - 13. září) pak bude patřit turnaji juniorek. Jedenáctého ročníku Trutnovského poháru se rovněž zúčastní osm družstev. I přes velké množství kvalitních českých i zahraničních účastíků zná turnaj stále jen tři vítěze - domácí Lokomotiva (4x), Žabiny Brno (4x) a Studánku Pardubice (2x). Všechny tyto celky budou o vítězství usilovat i letos a také všech pět ostatních kvalitních soupeřů již v Trutnově na turnaji kadetek nebo juniorek startovalo. Týmy BA Sparta (2015) a OSK Olomouc (2010, 2011) v minulosti skončily jen jedinou příčku pod vrcholem.

Kromě mládežnických turnajů pořádá basketbalový klub také tradiční nábor. Do svých řad zve ve dnech 7. a 9. září od 16.15 hodin v hale gymnázia všechny kluky a holky, kteří si chtějí vyzkoušet všechny základní pohybové a basketbalové dovednosti. V průběhu roku by je následně čekalo příjemné prostředí pro sportovní růst, dobrou náladu, nové kamarády a kamarádky i spoustu nových zážitků nejen z tréninků, ale i výletů, soustředění a dalších akcí basketbalového klubu.

(bog, pka)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: Jan Bartoš