10°

Výborný start do ligy. Lokomotiva porazila Královo Pole

28. 9. 2020

Výborný start do ligy. Lokomotiva porazila Královo Pole 54 snímků
Basketbalistky trutnovské Lokomotivy vstoupily skvěle do nového ročníku RENOMIA ŽBL. V úvodním utkání sezony porazily v domácím prostředí ve výborném, atraktivním zápase účastníka EuroCupu Women KP Brno 94:92. V dramatické koncovce rozhodl koš kanadské posily Meg Wilson s proměněným trestným hodem po úmyslném faulu její krajanky Potter.

Ačkoliv se ligový basketbal nehrál v Trutnově od 4. března, hned první zápas po dlouhé pauze stál za to. Trutnovské hráčky do něj nastoupily s obrovskou chutí, srdnatě vzdorovaly favorizovanému soupeři a vybojovaly velmi cenné vítězství. Šest domácích hráček si připsalo dvouciferný počet bodů.

U hostů kralovala pod košem Kanaďanka Potter, která využívala výrazné výškové převahy a už během prvních čtyř minut protlačila do trutnovského koše 9 bodů. Právě díky ní KP Brno vstoupilo do zápasu lépe a ujalo se vedení 4:11. Domácí tým nastartovaly trojky Kozumplíkové a Králové a Lokomotiva získala vedení na svoji stranu (16:15). Po dvoubodovém a tříbodovém zásahu Králové vedl Trutnov ve 14. minutě už 31:26, záhy 37:31 a dál překvapoval favorita. Houževnatý domácí tým nasázel favoritovi za první poločas padesát bodů!

Druhý poločas přinesl velké drama s napínavou koncovkou. Štěpánka Ježková hrála svůj nejlepší ligový zápas. Její trojka a následný koš domácí Kanaďanky Wilson znamenaly ve 22. minutě osmibodový náskok 57:49. KP Brno poté zabralo, rozjela se především bývalá trutnovská hráčka Zohnová a přišel obrat ve skóre. Střelecky nadprůměrnou třetí čtvrtinu ovládlo hostující družstvo 25:31 a dostalo se do šestibodového vedení 69:75.

V napínavé poslední čtvrtině drama vrcholilo. Zohnová potrestala technickou chybu Šípové (83:87), Trutnov reagoval trojkami Rylichové a Kozumplíkové (89:87). Potter ještě vrátila vedení účastníkovi EuroCupu FIBA (91:92), ale poslední a rozhodující slovo měla její krajanka v barvách Lokomotivy Wilson (94:92).

Nejlepší střelkyní Trutnova byla s dvaceti body Rylichová, kapitánka Kozumplíková přidala 17 bodů. Třinácti body se blýskla ve svém šestnáctém ligovém zápase Ježková a výrazně si vylepšila osobní střelecké maximum, v lize dala dosud nejvíce dva body. Navzdory nezbytným opatřením kvůli epidemiologické situaci a dodržení potřebných nařízení panovala v hale bouřlivá atmosféra. Ve středu hraje Trutnov ve Strakonicích, v neděli 4. října v 17 hodin nastoupí doma proti Slovance.

Názory trenérů

Michal Martišek (Trutnov): „Je to ohromně cenný, vítězný start do ligy. Ačkoliv naše příprava byla daleko vzdálená od ideálu, tak dneska se to všechno sešlo a je z toho krásný výsledek. Zápas byl krásnou reklamou na ženský basketbal. Kdo podceňuje ženský basketbal a tvrdí, že není atraktivní, měl by se podívat na toto utkání. Výsledek, samotný průběh a diváci hovoří za vše. Holkám jsem před poslední čtvrtinou říkal, že to už nebude tolik o basketbalových dovednostech a kvalitách, ale hlavně o nasazení, koncentraci a srdíčku. Pořád jsme bojovali, i když jsme v poslední čtvrtině prohrávali o čtyři body. Věřili jsme do poslední chvíle, že vyhrajeme, a konečný výsledek je pro nás odměnou.“

Dušan Medvecký, trenér KP Brno: „O naší porážce rozhodla naše obrana jedna na jedna. Když dostanete 94 bodů, nemůžete vyhrát. Stalo se to, na co jsem holky upozorňoval. Neplnily to, co jsme si řekli, proto jsme v Trutnově prohráli. Nicméně jsme ještě měli šanci vyhrát, ale poté Potter vyrobila úmyslný faul. Myslím, že domácí družstvo si zasloužilo vyhrát.“

Trutnov - KP Brno 94:92 (22:21, 50:47, 75:78)

Body: Rylichová 20, Kozumplíková 17, Ježková a Finková 13, Králová 11, Wilson 10, Šípová 5, Linhartová 3, Šmahelová 2 - Potter 21, Zohnová a Remenárová 17, Beránková 14, Hynková 9, Kopecká 8, Paťorková 4, Hadačová 2. Rozhodčí: Kovačovič, Výborný, Bohata. Fauly: 23:24, TH: 21/14 - 24/18, trojky: 10:6, 5 osobních chyb: 1:0 (Šípová), technické chyby: 1:0 (Šípová), diváci: 148.