20. října 2021

11°

Konečně na hřišti. Trutnov zvládl po dlouhé karanténě 50 bodů na USK

21. 3. 2021

Poprvé od 24. února mohly nastoupit basketbalistky trutnovské Lokomotivy v sobotu 20. března k zápasu RENOMIA ŽBL. Kvůli většímu počtu onemocnění covid-19 v týmu a dlouhé karanténě se dokázaly vrátit na hřiště alespoň k jednomu utkání čtvrtfinálové série play-off s USK Praha. S mistrovským týmem prohrály na jeho palubovce 50:137.

Trutnovský tým nastoupil těsně po ukončení karantény v oslabené sestavě, když mu mimo jiné chyběla i nejlepší střelkyně družstva Anna Rylichová. Družstvo, který v posledních týdnech trápila nákaza koronavirem, nemělo v zápase s největším ligovým favoritem šanci.

V úvodní čtvrtině domácí hráčky doslova dominovaly a vyhrály ji s náskokem devětadvaceti bodů (41:12). Po prvním poločase vedl celek USK už 75:28, po třetí čtvrtině už měl na kontě 108 bodů. Lokomotiva přesto dokázala USK nastřílet padesát bodů, což se jí povedlo proti tomuto soupeři poprvé ze třech vzájemných utkání sezony. Nejlepší střelkyní Trutnova byla Tereza Králová, která zaznamenala 12 bodů.

„V první řadě jsme rádi, že jsme byli schopni alespoň v sobotu nastoupit. Poslední hráčky se nám vracely z karantény ve čtvrtek, takže to pro ně bylo určitě hodně náročné. Nicméně utkání jsme zvládli s ohledem na náš stav nad očekávání. Dali jsme padesát bodů, což se nám v této sezoně proti USK ještě nepodařilo. Obdržených 75 bodů v poločase a 137 celkem bylo hrozivých, ale USK hraje rychle. I my jsme se snažili rychle zakončovat, takže to byl zápas nahoru-dolu. Jsem spokojený a hrdý na to, že jsme alespoň jedno utkání čtvrtfinálové série v této netypické době zvládli,“ hodnotil duel trenér Lokomotivy Michal Martišek.

Ostatní dva zápasy čtvrtfinálové série byly kontumovány ve prospěch USK, který postupuje do semifinále RENOMIA ŽBL. Lokomotivu nyní čekají duely ve skupině o 5. - 8. místo, kde jejich prvním soupeřem bude pražská Slavia. V úterý hrají doma, v pátek nastoupí venku.

USK Praha - Trutnov 137:50 (41:12, 75:28, 108:38)

Body: Jones 27, Conde 23, Voráčková 19, Kat. Elhotová 16, Dojkić 14, Režan 10, V. Šípová  10, Halátková 7, Kovtun 5, Vyoralová 3, Zeithammerová 2, Oblak 1 - Králová 12, Finková 9, Linhartová 8, Wilson 7, T. Šípová 5, Šmahelová 4, Potočková 3, Hrabětová 2.
Rozhodčí: Perlík, Kejklíček, Výborný.
Fauly: 19:14, TH: 23/13 - 16/8, trojky: 6:4, hráno bez diváků.