10°

Poslední zápas domácí sezony přinesl drama, Lokomotiva těsně padla

29. 3. 2021

Poslední zápas domácí sezony přinesl drama, Lokomotiva těsně padla 41 snímků
Basketbalistky trutnovské Lokomotivy prohrály v posledním domácím utkání sezony RENOMIA ŽBL s Levharticemi Chomutov 73:76. První duel série o konečné 5. místo, která se hraje pohárovým způsobem na dva zápasy a rozhoduje v ní celkové skóre, přinesl hodně zajímavou a dramatickou bitvu. Druhé utkání série je na programu ve středu v Chomutově.

Trutnov se v soubojích o konečné 5. – 8. místo měl nejprve utkat s pražskou Slavií, ta se však rozhodla do té fáze sezony již nezasáhnout, a tak oba zápasy byly kontumovány ve prospěch Trutnova. Soupeř z Chomutova postoupil přes Ostravu, kterou aa domácí palubovce porazil rozdílem 17 bodů. K postupu si tak mohl dovolit prohrát na půdě soupeře 63:75.

V Trutnově měl Chomutov fantastickou první čtvrtinu. Nastřílel v ní 33 bodů. Skvěle se mu dařila střelba za tři body, z osmi pokusů proměnil šest, Bartoňová z pěti tříbodových střel čtyři. Vytvořil si díky tomu dvanáctibodový náskok. Obdivuhodná střelecká potence hostujícího týmu začala postupně vadnout. Ve druhé čtvrtině dal první koš ze hry až po pěti minutách. Oproti 33 bodům v první čtvrtině zaznamenaly Levhartice v ostatních třech čtvrtinách v součtu 43 bodů.

Lokomotiva ztrátu z první čtvrtiny dohnala už ve druhé čtvrtině a přiblížila se soupeři na rozdíl jediného bodu. Trutnov se poprvé v zápase dostal do vedení v 29. minutě po úspěšných trestných hodech Skutilové (60:59). Bylo to však nejen první, ale zároveň poslední vedení v zápase. Utkání bylo přitom vyrovnané a napínavé až do posledních sekund. Chomutov rychle otočil na 60:69, Trutnov snížil na 69:72. Výživný souboj plný dramatických situací nakonec vyústil v těsnou výhru hostujícího týmu, který obsadil po základní části 7. místo a ve čtvrtfinále vypadl s Hradcem Králové.

V domácím týmu se povedl double double Meg Wilson, když zaznamenala 20 bodů a 12 doskoků, Tereza Králová nastřílela 18 bodů. Za Chomutov se střelecky rozparádila zkušená rozehrávačka Kateřina Bartoňová, která nasázela 23 bodů, z toho 6 trojek (4 v první čtvrtině!).

Chomutov vyhrál s Lokomotivou i třetí vzájemné utkání letošní sezony. Čtvrtý duel ve středu na severu Čech uzavře pro oba týmy ligovou sezonu. Trutnov potřebuje k vítězství v sérii vyhrát o čtyři body.

Názory trenérů

Michal Martišek (Trutnov): „Sice jsme prohráli, ale je to prohra s nadějí do druhého utkání série v Chomutově. Bude tak pořád o co hrát. Jsem rád, že série není rozhodnutá, všechno je otevřené. Domácí jsou favority, ale my jsme stále ve hře o 5. místo. Při rozdílu o tři body mě o to víc mrzí pět či šest zahozených pozic pod košem v poslední čtvrtině, z nichž mohlo být 12 bodů. Holky chci přesto pochválit. Pokud nepočítám utkání s USK, tak to pro nás byl po měsíci první zápas s rovnocenným soupeřem. Ačkoliv jsme prohráli, nejsem úplně nespokojený. Utkání mělo play-off atmosféru, nechyběly tomu emoce, byl to vyrovnaný zápas. Těm, kdo se na něj dívali, se musel líbit. Právě proto má podle mě skupina o 5. - 8. místo význam. Jsem za toto utkání rád a těším se na poslední zápas sezony do Chomutova.“

Tomáš Eisner (Chomutov): „V Trutnově jsme si chtěli vytvořit co nejlepší pozice pro domácí utkání, proto je vítězství určitě dobré. Nejsem ale spokojený s tím, jak jsme přistoupili k obraně v prvním poločase. Tím, jak se nám enormně dařilo v útoku, tak jsme zapomínali bránit. Pokud jsme dali v první čtvrtině 33 bodů, mělo by být skóre po takovém úseku daleko výraznější. V momentě, kdy se nám přestalo dařit v útoku, se na nás Trutnov dotáhl. Zlepšenou obranou ve druhém poločase jsme odskočili. Naše vítězství mohlo být o pár bodů výraznější. Doufám, že výhru z prvního zápasu potvrdíme ve středu v domácím prostředí.“

Trutnov - Chomutov 73:76 (22:33, 41:42, 60:64)

Body: Wilson 20, Králová 18, Rylichová 11, Finková 8, Potočková a Hrabětová 5, Šípová, Skutilová a Ježková 2 - Bartoňová 23, Aulichová 12, Rokošová a Kadlecová 11, Vorlová a Eisnerová 7, Kučerová 3, Ceralová 2.
Rozhodčí: Vošahlík, Kovačovič, Perlík. Fauly: 15:19, TH: 20/14 - 16/12, trojky: 7:10, technické chyby: 1:0 (30. trenér domácích), hráno bez diváků.