Neděle

4. prosince 2022

Nyní

Zítra

Svátek má

Specifickou sezonu končí Lokomotiva na šestém místě

1. 4. 2021

page.Name
Basketbalistky trutnovské Lokomotivy zdárně dokončily sezonu 2020/2021 v RENOMIA ŽBL, která byla velmi specifická. Dokázaly se vypořádat s koronavirovými úskalími a obsadí 6. místo. V posledním utkání sezony Lokomotiva ve středu velmi srdnatě bojovala o 5. místo v Chomutově, byla velmi blízko smazání tříbodového manka z prvního nedělního zápasu v Trutnově, nakonec ale znovu těsně vyhrály Levhartice. V dalším napínavém souboji zvítězil Chomutov 69:60, když čtyři minuty před koncem byl rozdíl pouze jednobodový. Trutnov přesto dokončil sezonu se vztyčenou hlavou.

„Bezprostředně po zápase jsme samozřejmě všichni smutní. Postupem času si ale začneme uvědomovat, co jsme letos všechno dokázali. Myslím, že na tuhle sezonu můžeme být všichni hrdí. My, co jsme absolvovali každý jeden trénink, zápas a vše, co jsme museli nutně absolvovat, abychom mohli vůbec hrát, víme, o čem mluvíme! Z pohledu trenéra jsem na tento tým nesmírně hrdý,“ uvedl trenér Lokomotivy Michal Martišek.

Série o 5. místo, která se hrála na dvě utkání a vítěze určilo celkové skóre, přinesla v obou zápasech dramatický průběh. Rozhodovalo se v nich v koncovce. Trutnov potřeboval vyhrát po domácí porážce 73:76 o čtyři body.

Poslední utkání sezony nezačala Lokomotiva příliš dobře, nedařilo se jí střelecky a Chomutov se dostal v první čtvrtině až do devítibodového vedení. V bodově nejchudší druhé čtvrtině (8:11) se Lokomotiva na soupeřky dotáhla.

Dramatická bitva pokračovala i v druhém poločase, když se Trutnovu podařilo hned dvakrát srovnat skóre a několikrát se přiblížit na dostřel, ale do vedení se hostující tým nedostal. Ještě čtyři a půl minuty před koncem prohrávala Lokomotiva o jediný bod. Na to ale zareagovaly Levhartice šňůrou 11:2 a rozhodly vítězství v zápase i celé sérii. Chomutov tak získal 5. místo, Trutnov bude šestý.

„Dnes to nebyl tak hezký zápas jako v Trutnově, ale opět mu nechyběly prvky play-off. My jsme chtěli uspět za každou cenu. V útočné fázi nám chyběla potřebná lehkost a plynulost. Náš herní projev byl hodně upracovaný, na každý koš jsme se hodně natrápili. Za stavu 29:20 jsme dokázali snížit rozdíl do poločasu na čtyři body, což nás pořád drželo ve hře o vítězství v sérii. Po vyrovnané třetí čtvrtině jsme se v poslední části dotáhli na 52:52. V tomto momentu jsme definitivně ztratili celou sérii. Nejprve ´útočným´ faulem a poté dalším zahozeným šoupákem zpod koše jsme odmítli možnost jít do vedení, což domácí hráčky využily a definitivně získaly sérii ve svůj prospěch. Gratuluji Chomutovu k 5. místu,“ komentoval duel trenér Martišek.

Chomutov - Trutnov 69:60 (21:14, 29:25, 48:44)

Body: Kadlecová 18, Vorlová 17, Rokošová 12, Bartoňová 9, Eisnerová 5, Aulichová a Kučerová 4 - Králová 16, Finková 14, Rylichová 11, Wilson 8, Šípová a Hrabětová 4, Linhartová 3.
Rozhodčí: Salvetr, Ulrych, Kejklíček. Fauly: 19:20, TH: 16/9 - 12/8, trojky: 2:6, hráno bez diváků. Celkové skóre: 145:133.


(bog, bk)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: Jan Bartoš