Sobota

10. prosince 2022

Nyní

-2°

Zítra

-4°

Svátek má

Lokomotiva prohrála v Chomutově, dnes před obědem hraje na USK

10. 1. 2021

page.Name
V prvním ze dvou zápasů RENOMIA ŽBL, které absolvují tento víkend, prohrály v sobotu basketbalistky trutnovské Lokomotivy na palubovce Levhartic Chomutov 56:78. V neděli v 11 hodin nastoupí v Praze proti mistrovskému USK.

Utkání 14. kola RENOMIA ŽBL bylo rozhodnuté za první poločas. Chomutov ho vyhrál 54:28 a vytvořil si vysoký náskok. Domácí tým se výrazně prosadil především ve druhé čtvrtině, kterou ovládl 28:11. Klíčový byl úsek, v němž Levhartice bodovou šňůrou utekly ze stavu 33:20 až na 49:21.

Druhý poločas nabídl jiný obrázek. Trutnov vyhrál třetí a čtvrtou čtvrtinu. Chomutov zaznamenal za dvacet minut pouze 24 bodů, o třicet méně než v prvním poločase. Bodový rozdíl mezi soupeři byl však nedostižný a Levhartice zvítězily rozdílem 22 bodů.

Názory trenérů

Michal Martišek (Trutnov): „O naší porážce rozhodl úsek na konci první a v průběhu druhé čtvrtiny, kdy jsme během osmi minut prohrávali o dvacet a více bodů. Domácí tým hrál v té době velice dobře. My jsme zkoušeli bránit osobně, zónově i kombinovaně, ale vyhrál důraz a větší nasazení domácích hráček. Tam se zápas zlomil. V tu dobu to vypadalo, že hraje tým žen proti patnáctiletým holkám. Neustáli jsme žádný fyzický souboj, všude jsme byli pozdě, brali nám míče z rukou. Takhle se v nejvyšší soutěži takto důležitý zápas vyhrávat nedá.“

Tomáš Eisner (Chomutov): „Jsem velmi rád za vítězství, už jsme ho potřebovali. První poločas jsme odehráli tak, jak jsme chtěli. Měli jsme rychlý přechod dopředu, dobře jsme zakončovali, půjčovali si míč z ruky. Dali jsme nadstandardních 54 bodů. Tam se zrodilo naše vítězství. Byl to jeden z našich nejlepších poločasů v lize. Druhý poločas bohužel vypadal tak, že zápas chceme jen dohrát. Dali jsme prostor všem hráčkám, ale udělali jsme mnoho ztrát. Pro Trutnov je určitě velká rána, že mu scházejí Kozumplíková a Kanaďanka Wilson.“

Chomutov - Trutnov 78:56 (26:17, 54:28, 63:40)

Body: Rokošová 16, Krejzová 13, Kučerová 11, Kadlecová 10, Vorlová 9, Bartoňová 7, Merhautová 5, Ceralová 3, Eisnerová a Čmejrková 2 - Rylichová 15, Hrabětová 9, Ježková 8, Skutilová a Finková 6, Králová a Šmahelová 3, Šípová, Potočková a Hajnová 2.
Rozhodčí: Vávrová, Peterková, Barták.
Fauly: 23:19, TH: 16/13 - 21/13, trojky: 7:3, hráno bez diváků.


(bk)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: Jan Bartoš