14. dubna 2021

Lokomotiva v prvním zápase v novém roce dostala stovku od Žabin

6. 1. 2021

Lokomotiva v prvním zápase v novém roce dostala stovku od Žabin 41 snímků
Basketbalistky trutnovské Lokomotivy prohrály ve svém prvním utkání v novém roce doma s brněnskými Žabinami 53:103. Ve středečním zápase 13. kole RENOMIA ŽBL nastoupily bez tří hráček základní sestavy Kozumplíkové, Šípové a Kanaďanky Wilson. Žabiny si zajistily vysoký náskok hned v úvodní čtvrtině, kterou vyhrály o 19 bodů. Hostující tým nastoupil s osmi hráčkami, sedm z nich dosáhlo dvouciferného počtu bodů. Za Trutnov si odbyla ligovou premiéru Veronika Borsová.

Žabiny dominovaly v Trutnově hned od začátku a v 9. minutě už vedly o 21 bodů 30:9. Na mladičkém domácím týmu byla velmi patrná absence tří zkušených hráček základní sestavy. Druhá čtvrtina byla vyrovnanější, ale druhý poločas byl plně v režii hostujícího týmu, který svůj náskok navýšil až na 50 bodů.

K dalšímu zápasu nastoupí hráčky Lokomotivy v sobotu od 16 hodin na palubovce chomutovských Levhartic.

Názory trenérů

Michal Martišek (Trutnov): „Skóre patrně odpovídá momentálnímu postavení jak tabulkovému, tak hráčskému. Nastoupili jsme bez tří hráček základní pětky. Soupeř hrál přesně to, co jsme očekávali, tedy aktivní, rychlý basketbal na obou polovinách. Nám to dělalo v první čtvrtině problémy. Beru to, že náš tým je mladý, nezkušený, který toho nemá tolik odehráno, ale naivita v clonách s míčem nebo bez míče byla alarmující. Soupeř to nemilosrdně trestal lehkými koši. Absence tří hráček byla citelná, ale není to pro nás nic nového. V této sestavě jsme se připravovali mezi vánočními svátky při deseti tréninkových jednotkách. S tréninky jsem byl hodně spokojený. Dnes to pro nás byla proti takto kvalitnímu soupeři těžká zkouška, ale i to může každé hráčce něco přinést. Chtěl bych vyzdvihnout týmovou chemii, která je jedna z nejlepších, co jsem v Trutnově zažil.“

Viktor Pruša, (Žabiny Brno): „Nastoupili jsme skoro po třech týdnech k soutěžnímu utkání, za vítězství jsme velmi rádi. Každé výhry z venkovního hřiště si velice ceníme. Na pohodové vítězství po vypadá podle skóre. Základem našeho úspěchu bylo, že jsme domácím odskočili, získali pohodu a prostor zkoušet si naše věci. Utkání jsme částečně brali i jako přípravu na nadcházející dva zápasy s KP Brno a Hradcem Králové.“

Trutnov - Žabiny Brno 53:103 (13:32, 31:56, 41:77)

Body: Rylichová 12, Králová a Finková 10, Skutilová a Šmahelová 6, Potočková 5, Hrabětová 4 - Křivánková 18 (11 doskoků), Stoupalová 15, Galíčková a Kopecká 14, Šoukalová 13, Vacková 11, Adamcová 10, Vondráčková 8.
Rozhodčí: Vávrová, Hendrich, Kovář.
Fauly: 18:17, TH: 16/10 - 15/11, trojky: 5:4, technické chyby: 1:0 (trenér domácích), bez diváků.