Sobota

2. prosince 2023

Nyní

-4°

Zítra

-5°

Svátek má

Kara prohrála v Chomutově a je stále bez výhry. Belgičanka dostala padáka

18. 11. 2021

page.Name
Ani v sedmém utkání sezony se basketbalistky Kary Trutnov nedočkaly prvního vítězství. Po reprezentační přestávce ve středu prohrály v Chomutově 58:89. Po vyrovnaném prvním poločase, po němž byl rozdíl ve skóre pouze šestibodový, patřila druhá polovina zápasu jednoznačně domácím Levharticím, které si vytvořily náskok až 38 bodů. Připsaly si tak druhou výhru v sezoně, první v domácím prostředí.

Snahu trutnovského týmu ukončit čekání na první vítězství sezony potopil úsek ve třetí čtvrtině. Kara sice prohrávala ve 22. minutě jen o tři body (41:38), ale o šest minut později narostlo její manko po výpadku 17:2 na 18 bodů (58:40). Zatímco domácí tým, který vede bývalý trutnovský trenér Jozef Rešetár, se po klíčovém úseku v zápase uklidnil, hostující družstvo se z tvrdého direktu už nevzpamatovalo.

Levhartice mu vzápětí uštědřily další ránu, když ze stavu 58:47 odskočily po ještě větší bodové sérii až na 85:49. Ve čtvrté čtvrtině dlouho zůstával na střeleckém kontě Trutnova osamocený koš Rylichové, až v posledních dvou minutách přidaly hráčky další body. První poločas přitom na takový rozdíl rozhodně nevypadal. Kara držela s domácími krok. Po změně stran ale výrazně zaostala a byla z toho nakonec vysoká porážka.

„Rozhodl úsek ve třetí čtvrtině. Pětadvacet minut jsme se drželi, i když náš výkon nebyl ideální. Rozdíl jsme stáhli na tři body, ale pak jsme najednou absolutně přestali hrát a výsledkem je porážka o třicet bodů. Bez emocí a nasazení se basketbal nedá hrát na žádné úrovni. To, co jsme předvedli v posledních patnácti minutách, nebylo hodné ničeho. Ve 25. minutě jsme se v podstatě rozhodli, že končíme a tak to i dopadlo,“ uvedl po utkání trenér Kary Michal Martišek.

V dalším kole hraje Trutnov v neděli ve 14:30 doma s mistrovským USK Praha.

Chomutov - Trutnov 89:58 (18:12, 38:32, 61:47)

Body: Kučerová 21, Krejzová 17, Vorlová 16, Reynolds 14, Kadlecová 6, Bartoňová a Löflerová 5, Hrabovská 3, Salačová 2 - Rylichová 17, Vítová 10, Potočková 8, Finková 7, Wolf 6, Králová 4, Borsová, Linhartová a Šmahelová 2.
Rozhodčí: Melichárek, Bohata, Kovačovič.
Fauly: 20:22, TH: 16/11 - 17/13, trojky: 6:7, 5 osobních chyb: 1:1 (Kadlecová - Vítová).
Diváci: 40.


Trutnov ukončil angažmá s belgickou posilou

Belgičanka Dunia Huwé už není hráčkou trutnovského týmu. Po nepřesvědčivých výkonech s ní klub ukončil spolupráci.

„Od zahraniční posily očekáváme, že bude tahounem týmu a hlavně, že bude pro naše mladé hráčky příkladem svým přístupem a nasazením. To se jí bohužel za dva měsíce nepovedlo, a proto jsme se rozhodli ukončit naši spolupráci. Přejeme jí hodně štěstí a úspěchů v další kariéře,“ vysvětlil důvody předčasného konce belgické hráčky v Trutnově trenér Michal Martišek.

Dunia Huwé nastoupila za Trutnov k pěti zápasům, v nichž zaznamenala celkem 30 bodů. Připsala si 7 doskoků a žádný získaný míč.

(bog, tz-bk)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: Jan Bartoš